اخبار

برنامه مطالعات اوليه براي ساخت نمايشگاه دائمي محصولات پلاستيکی

بسپار به نقل از وبگاه انجمن ملی می نویسد، رئیس هیئت مدیره انجمن پلاستیک تهران گفت: با توجه به گستردگی و تنوع محصولات پلاستیکی و پلیمری در کشور قصد داریم مطالعات اولیه برای ایجاد یک نمایشگاه دائمی بزرگ در اطراف تهران را آغاز کنیم تا مشتریان داخلی و خارجی برای تهیه نیاز خود به این بازار مراجعه کنند.

خزانه دار انجمن ملی پلاستیک و پلیمر ایران با یادآوری این که هسته اولیه تشکیل انجمن ملی پلاستیک و پلیمر ایران در هشتمین نمایشگاه ایران پلاست تشکیل شد، گفت: هم اکنون اعضای این انجمن به اتفاق یکدیگر در راستای ارتقا کمی و کیفی صنعت پلاستیک در صنوف مختلف مشغول همکاری و فعالیت هستند.

وی به وسعت حدود 100 متری غرفه انجمن ملی پلاستیک و پلیمر ایران در نهمین نمایشگاه ایران پلاست اشاره کرد و گفت: در این غرفه بیش از 9 انجمن فعال عضو و غیر عضو صنعت پلاستیک کشور حضور خواهند داشت.

میرحیدری افزود: طی سال های گذشته تحریم های بین المللی صنعت نفت ایران خسارت های جبران ناپذیری را به سازندگان مصنوعات پلاستیکی و تولیدکنندگان تجهیزات و مواد اولیه وارد کرد؛ به عنوان نمونه طی چند سال گذشته به دلیل این تحریمها از ورود فناوری های پیشرفته و مواد اولیه جدید به ایران جلوگیری می شد اما امسال با تدابیر اندیشیده شده در توسط دولت امیدواریم شاهد تحول در حضور شرکت کنندگان خارجی در نمایشگاه ایران پلاست باشیم.

خزانه دار انجمن ملی پلاستیک و پلیمر ایران و رییس هیئت مدیره انجمن پلاستیک تهران، یکی از عارضه های برگزاری نمایشگاه ایران پلاست ایران را حضور افراد غیر کارشناس و غیر متخصص در این نمایشگاه دانست و گفت: در نمایشگاه های پلاستیک کشورهای مختلف مانند چین و ترکیه، افرادی حق ورود به این نمایشگاه را دارند که عضو فعال حوزه، دانشجو و یا محقق باشند.

وی معرفی انجمن ملی پلاستیک و پلیمر ایران، عضو گیری، معرفی محصولات و بازاریابی و شناخت بازارها و مشتریان جدید را از جمله نتایج شرکت در نمایشگاه ایران پلاست عنوان کرد و گفت: حضور افرادی با تجربه و متخصص در میان اعضای انجمن، کیفیت حضور در نمایشگاه ایران پلاست را افزایش خواهد داد.

میر حیدری گفت در حال حاضر کمیسیون صادرات انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر، راه اندازی یک اتحادیه صادراتی را در دستور کار خود قرار داده است و از طریق این اتحادیه می توان به شرکت هایی که کمتر از دو قلم محصول برای صادرات دارند کمک کرد تا محصولات چند شرکت کوچک را در قالب یک مجموعه صادر کنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن پلاستیک تهران افزود: همچنین اتحادیه صادر کنندگان می تواند بازارهای هدفی را برای محصولات پلاستیکی شناسایی کرده و در اختیار اعضای اتحادیه قرار دهد.

وی در مورد ویژگی های مثبت نمایشگاه ایران پلاست یادآور شد: در دوره گذشته، قراردادهای خوبی با شرکت های مختلف امضا شد و معتقدم این نمایشگاه امکان مناسبی برای بازاریابی محصولات و معرفی محصولات جدید ایجاد می کند. از سوی دیگر شناخت بازارهای هدف جدید خارجی و داخلی برای محصولات هم از نکات مثبت نمایشگاه ایران پلاست محسوب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا