اخبار

برچسب‌ سیلیکونی برای تماس با تلفن همراه

بسپار می نویسد، محققان آلمانی موفق به ساخت برچسب‌ هوشمند و انعطاف‌پذیری شده‌اند که می‌تواند برای پخش موسیقی و کنترل برخی عملکردهای تلفن‌همراه مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، استفاده از ساعت‌های هوشمند با عملکردهای مختلف در هنگام حرکت در خیابان، راحت‌تر از استفاده از تلفن‌همراه هوشمند است؛ اما صفحه نمایش کوچک این ساعت‌ها، یکی از معایب اصلی آنها محسوب می‌شود.
محققان دانشگاه زارلند با همکاری محققان دانشگاه کارنگی‌ملون آمریکا، برچسب‌ سیلیکونی iSkin را تولید کرده‌اند که شامل حسگرهای خازنی و مقاومتی برای تشخیص تماس انگشت و ارسال داده به صورت سیگنال به تلفن‌همراه هوشمند است.
این برچسب انعطاف‌پذیر و ارتجاعی بر روی پوست قرار گرفته و پس از استفاده، براحتی رول و جمع‌آوری می‌شود.
از کاربردهای پیش‌بینی شده برای برچسب‌ سیلیکونی iSkin می‌توان به پخش موسیقی، پاسخ دادن به تماس‌های تلفنی، تایپ و ارسال کردن پیام‌های متنی اشاره کرد. این برچسب را می‌توان در هر اندازه و به هرشکلی تولید و حتی از آن برای تشخیص های پزشکی استفاده کرد.
نمونه اولیه‌ای از این برچسب تولید شده که به صورت مستقیم به رایانه متصل می‌شود، اما انتظار می‌رود در آینده نزدیک، نسخه‌ای با قابلیت اتصال بی‌سیم به سایر دستگاه‌ها تولید و به بازار عرضه شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا