اخبار

برگزاری نمایشگاه های موازی در تهران فزونی می گیرد / رقابت میان سایت نمایشگاهی بزرگراه چمران و شهر آفتاب/ این بار صنعت بسته بندی با مسه دوسلدورف به ایران می آید

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، پس از برگزاری نمایشگاه تهران پلاست به عنوان نمایشگاهی که به طور موازی با نمایشگاه ایران پلاست و در شهر آفتاب برگزار شد این بار، در تاریخ 12 تا 15 اکتبر مصادف با 20 تا 23 مهر 1396، نمایشگاه pacprocess Tehran در مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد. به دلیل همکاری Messe Düsseldorf با این نمایشگاه، پیش بینی شده است که شرکت ها بتوانند با حضور در تهران بازارهای بالقوه‌ی خود در خاور میانه را گسترش دهند.

نمایشگاه pacprocess Tehran تحت حمایت‌های انجمن ماشین آلات بسته بندی ایتالیا یا UCIMA، انجمن ماشین آلات چاپ و بسته بندی اسپانیا یعنی AMEC و انجمن بسته بندی‌های انعطاف پذیر اروپا یا fpe قرار دارد.

پس از لغو تحریم‌ها در سال 2016، ایران به یکی از بالقوه‌ترین کشورها برای شرکت‌های خارجی جهت سرمایه‌گذاری در تمامی زمینه‌ها تبدیل شد. استاندارد زندگی جمعیت نسبتا جوان و تحصیل کرده‌ی 80 میلیونی ایرانی رو به بهبود است. این جمعیت تقاضای بسته بندی‌هایی بسیار با کیفیت را داشته که با وجود دستگاه‌های قدیمی موجود در بسیاری از شرکت‌های ایرانی امکانپذیر نمی‌باشد. این مساله تولیدکنندگان را ترغیب به سرمایه‌گذاری می‌نماید. امروزه فرصت‌های بسیار زیادی توسط سرمایه‌گذاران اروپایی جهت حضور در ایران به وجود آمده است. در سل 2015 حدود 5/16 میلیون تن غذای آماده در ایران فروخته شده که رشد 3 درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. این نرخ رشد در بخش قنادی به 19 درصد نیز رسیده است.

طبق گفته‌ی آقای Bernd Jablonowski مدیر اجرایی بخش بسته بندی و فرآیند در Messe Düsseldorf: “بازار ایران فرصت‌های بسیار زیادی را در بخش بسته بندی و صنایع فرآیندی مربوطه داراست. ما در حال حاضر آغاز به همکاری با شرکت‌های علاقمند در این حوزه کرده‌ایم. در این همکاری که بخشی از اتحاد ما در Interpack با ایران می‌باشد، از تخصص خود استفاده کرده و به شرکت‌های ایرانی کمک خواهیم کرد تا در به روزترین تجهیزات ممکن سرمایه گذاری نمایند. لازم به ذکر است که در این مسیر از همکاری و تامین اعتباری بانک‌ها و موسسات مالی کمک گرفته خواهد شد.”

به صورت همزمان با این نمایشگاه، سه نمایشگاه دیگر نیز در شهر آفتاب برگزار می شود که از مزایای آن شمرده می‌شود. همزمان با pacprocess Tehran، نمایشگاه ویژه‌ی تجهیزات و قطعات نیز برگزار خواهد شد. چنین نمایشگاهی برای صنایع بالادستی این حوزه بسیار مفید خواهد بود. فایده‌ی حضور چنین نمایشگاهی قبلا در Interpack نیز اثبات شده است. علاوه بر نمایشگاه ویژه‌ی تجهیزات و قطعات، نمایشگاه چاپ و بسته بندی یا IPAP و نمایشگاه iFood نیز برگزار خواهد شد.

نمایشگاه pacprocess Tehran مربوط به بسته بندی و حوزه‌های وابسته در طول تمام زنجیره‌ی ارزشی آن شامل غذا و نوشیدنی، دارویی و بهداشتی، قنادی و سایر کالاهای مصرفی می‌باشد. در این نمایشگاه تامین کنندگان مواد و فناوری‌های تولید مرتبط با این صنعت حضور خواهند داشت.

شرکت‌هایی که در این نمایشگاه حضور پیدا کنند، از مزایای چند جانبه‌ای بهره خواهند برد. این شرکت‌ها می‌توانند در شبکه‌ی جهانی مرتبط با محصولات خود عرض اندام کرده و از تخصص‌های موجود در بازار نیز استفاده‌ی لازم را ببرند، چراکه این نمایشگاه از همکاری برگزارکننده‌ی نمایشگاهی شماره‌ی یک دنیا یعنی Messe Düsseldorf بهره خواهد برد. بهتر از تمامی این موارد، این مزیت وجود دارد که شرکت‌هایی که در Interpack 2017 حضور داشته اند می‌توانند غرفه ای با نرخ ویژه در نمایشگاه تهران نیز داشته باشند.

نمایشگاه شهر آفتاب یکی از بزرگترین و مدرن ترین مراکز نمایشگاهی ایران بوده که در مکانی بین شهر تهران و فرودگاه بین المللی امام خمینی واقع شده است. بزرگراه‌های زیادی به این نمایشگاه دسترسی داشته و حمل و نقل عمومی به طرق مختلف دسترسی به این مکان را سرعت بخشیده اند. مساحت این نمایشگاه 120000 متر مربع بوده و دارای 16 سالن نمایشگاهی است. این مرکز دارای هتل، بانک، پارکینگ‌های چند سطحی و مراکز تامین غذا است. در ساخت این نمایشگاه از تجهیرات فنی مرتبط با هنر ایرانی استفاده شده و تلاش بر آن بوده که محوطه سازی منطبق با سنت‌های ایرانی صورت پذیرد.

اطلاعات بیشتر در مورد این نمایشگاه در www.pacprocess-tehran.com موجود است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا