اخبار

بزرگترین ادغام در شرکت های تولیدکننده تیتان: Tronox بخش تیتان شرکت Cristal را خرید

 

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر می نویسد، شرکت Tronox Limited یکی از بزرگترین تولید کنندگان مواد شیمیایی و معدنی می باشد. این شرکت دارای دو بخش مواد شیمیایی قلیایی و دی اکسید تیتانیم است. 

بخش دی اکسید تیتانیم دارای چهار کارخانه شیمیایی در سه کشور امریکا ، هلند و استرالیا و معادنی در استرالیا و افریقای جنوبی می باشد. Tronox Alkali دارای دو معدن کربنات سدیم و ۷ کارخانه مواد شیمیایی معدنی در امریکا می باشد. Tronox Alkali بزرگترین تولید کننده سود طبیعی در جهان است. سود در تولید شیشه، شوینده ها، کاغذ، مواد شیمیایی و تصفیه آب کاربرد دارد. در این بخش بی کربنات سدیم و سایر ترکیبات شیمیایی نیز تولید می گردد. Tronox دارای حدود ۴۴۰۰ کارمند در سرتاسر جهان می باشد. Tronox اعلام کرد که قراردادی قطعی برای خرید بخش دی اکسید تیتانیم شرکت Cristal امضا کرده است. همزمان با اعلام این خبر ، Tronox اعلام کرد که قصد دارد بخش Alkali خود را به فروش برساند و بخشی از هزینه خرید شرکت Cristal را از این طریق بدست آورد. 

این ادغام بزرگترین ادغام شرکت های تولید کننده دی اکسید تیتانیم در جهان می باشد. شرکت ادغامی دارای ۱۱ کارخانه تولید رنگدانه دی اکسید تیتانیم در ۸ کشور جهان خواهد بود. ظرفیت تولید سالانه آن نیز ۱.۳ میلیون تن خواهد بود. Cristal (The National Titanium Dioxide Company) دارای ۸ کارخانه تولیدی در ۷ کشور جهان می باشد و دارای حدود ۴۱۰۰ کارمند در سرتاسر جهان می باشد. ۷۹ درصد سهام Cristal متعلق به Tasnee ( یک شرکت عربستانی) و ۲۰ درصد آن متعلق به Gulf Investment Corporation (که دفتر مرکزی آن در کویت قرار دارد) می باشد. یک درصد باقیمانده سهام متعلق به Dr. Talal Al-Shair  رئیس شرکت Cristal می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا