اخباراخبار ویژه

بزرگترین صادرکنندگان پلاستیک در قاره امریکا کدام کشورها هستند؟ مکزیک در صدر

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر  انجمن صنعت پلاستیک گزارش سالیانه ی خود مربوط به ۲۰۱۹ و شش ماهه ی اول ۲۰۲۰ را منتشر کرد.
بر اساس این گزارش، مکزیک و کانادا بزرگترین صادر کنندگان پلاستیک در امریکا هستند. در سال ۲۰۱۹، میزان صادرات مکزیک ۱۵.۳ میلیارد دلار و صادرات کانادا ۱۲.۴ میلیارد دلار بوده است. Tony Radoszewski، رئیس Plastics بیان می کند، گزارش روند سال ۲۰۲۰ نشان می دهد که صنعت پلاستیک آمریکا یکی از عوامل اصلی در اقتصاد جهان به شمار می رود. این موضوع به دلیل انطباق پذیری بین مواد و تقاضای بالا است. صادرات اشتغال زایی می کند و صنعت پلاستیک برای ایجاد شغل بیشتر در آمریکا به صادرات ادامه می دهد. برای سومین سال متوالی، رتبه دهی جهانی ما، برای شرکت های تولید پلاستیک فرصت های صادراتی به وجود می آورد.
با وجود اینکه سود خالص ملی صنعت پلاستیک آمریکا از ۰.۵ بیلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به ۰.۴ بیلیون دلار در سال ۲۰۱۹ رسیده است ولی میزان تقاضا برای پلاستیک ثابت باقی مانده است. صنعت پلاستیک آمریکا حدود ۱۳.۷ بیلیون دلار از چین که سومین صادر کننده ی بزرگ جهان است کمتر دارد. با این وجود تجارت خالص آمریکا و چین حدود ۲.۵ بیلیون دلار برای آمریکا سود خالص به دنبال دارد. چین یکی از بزرگترین وارد کنندگان رزین در جهان بوده و بزرگترین وارد کننده ی رزین های تولید آمریکا به شمار می رود.
میزان مصرف پلاستیک در آمریکا با ۱% رشد، به ۲۳۲.۴ بیلیون دلار در سال ۲۰۱۹ رسید. با در نظر گرفتن این موضوع که قیمت پلاستیک در این کشور ۱.۵ درصد کاهش داشته است، می توان گفت میزان مصرف پلاستیک حدود ۲.۵% رشد داشته است.
در سال ۲۰۱۹، میزان صادرات ۲.۵% و میزان واردات ۲.۸% نسبت به ۲۰۱۸ کاهش داشته است. Perc Pineda، اقتصاددان ارشد PLASTICS بیان می کند، برخلاف پیش زمینه ی ذهنی در مورد رشد متوسط اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۸ و مشخص نبودن روند تجارت و تعرفه گذاری در این زمان، سنعت پلاستیک آمریکا ارزش افزوده تجاری ایجاد کرد. با این وجود که تولید کنندگان رزین آمریکا از مزایای قیمتی در مقابل محصولات خارجی بهره مند بودند میزان صادرات رزین ۲% در سال ۲۰۱۹ نسبت به ۲۰۱۸ کاهش نشان داده است. انتظار می رود در سال ۲۰۲۰، به دلیل کاهشی بودن رشد اقتصاد جهانی، این روند همچنان کاهشی باشد ولی چشم انداز سال ۲۰۲۱ مثبت است.
کانادا و مکزیک همچنان بزرگترین صادرکنندگان در تجارت به شمار می روند و همچنین بزرگترین وارد کنندگان پلاستیک آمریکا هستند. زنجیره ی تولید در این کشورها با توافق نامه ی تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) تقویت شده است و توافق نامه ی جدید تجارت آزاد (USMCA) میان ایالات متحده، مکزیک و کانادا باید بتواند بیش از پیش تجارت میان این سه کشور را تقویت کند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا