اخبار

بزرگ‌ترین گردهمایی کارآفرینان ایرانی داخل و خارج کشور برگزار می‌شود

بسپار می نویسد، مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری بزرگ‌ترین گردهمایی کارآفرینان ایرانی داخل و خارج کشور خبر داد و گفت: این برنامه با عنوان کنفرانس بریج (iBridges)، در زمینه کارآفرینی عرصه دانش بنیان برپا می‌شود.
مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری درباره کنفرانس ایران بریج (iBridges)،با اشاره به برگزاری بزرگ‌ترین گردهمایی کارآفرینان ایرانی داخل و خارج کشور، گفت: این جشنواره دوره قبل در دانشگاه برکلی کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا و در شکل NGO کارآفرینان ایرانی برگزار شد و کارآفرینانی ایرانی مقیم خارج کشور نیز استقبال خوبی از این رویداد نشان دادند.
وی درباره زمان برگزاری گردهمایی سال ۲۰۱۵ این گروه گفت: شهر برلین آلمان که به عنوان پایتخت استارتاپ‌های اروپا شناخته می‌شود، از ۱۴ تا ۱۶ خردادماه سال ۱۳۹۴ (۴ تا ۶ ماه ژوئن ۲۰۱۵) میزبان این رویداد است. همچنین برنامه بازدید ازطیف وسیعی از صنایع دانش بنیان آلمان در کنار کنفرانس پیش بینی شده است.
کرمی همچنین عنوان کرد: پیش بینی ما از برگزاری این کنفرانس، حضور بیش از ۲ هزار نفر کارآفرین برتر ایرانی داخل و خارج کشور است که از این میان، ۵۰۰ کارآفرین مقیم اروپا، یک هزار کارآفرین مقیم آمریکا و ۵۰۰ کارآفرین داخل کشور در آن گرد هم خواهند آمد و این رویداد در حقیقت، پلی خواهد بود تا تجربیات و توانمندی‌های ایرانیان کارآفرین جهان را به نقطه نگاه یکدیگر برساند و با تقویت بنیه علمی و اعتماد به نفس کار آفرینان مقیم ایران زمینه ساز جهش در رشد شرکتهای دانش بنیان در کشور شود.

وی اضافه کرد: این موضوع در زمانی که در آمدهای نفتی کشور افت شدیدی را تجربه میکند و احتمالا هم این افت در چند سال آینده با شتاب بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد اهمیتی دو چندان برای کشور می یابد. رشد کار آفرینی دانش بنیان در کشور علاوه بر تقویت بنیه های علمی و اقتصادی کشور که تاثیر خود را در تمام ارکان و صنایع کشور می‌گذارد باعث کاهش رشد فرار مغزها و حتی بازگشت آنها به کشور می‌کند. با مدیریت صحیح و توجه لازم به این حوزه و با توجه به پتانسیل‌های بسیار موجود میتوان انتظار رشد اقتصادی و رفاه بسیار قابل توجه ای را داشت.
وی درباره اهداف برگزاری ایران بریج ۲۰۱۵ ابراز کرد: از آنجا که کارآفرینان، افرادی هستند که باید به دانش روز مجهز شوند و از سوی دیگر، کارآفرینی در حوزه دانش بنیان روز به روز در حال تغییر و تحول است بنابراین، هدف اصلی برگزاری این کنفرانس، علاوه بر ارزش نهادن به خلاقیت و نوآوری؛ شناسایی و تقدیر از صاحبان ایده و کسب و کارهای نو در میان کارآفرینان موفق ایرانی است. در این کنفرانس، زمینه هم افزایی، بالابردن ظرفیت توانمندی و ایجاد ارتباط موثر بین کارآفرینان ایرانی داخل و کشور فراهم خواهد شد و شرایط مناسبی در راستای همکاری و تبادل ایده و دانش روز بین آنان به وجود خواهد آمد.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران در همین راستا، از برگزاری رویدادی با عنوان «جشنواره کارآفرینی پل» در داخل کشور از سوی انجمن بین المللی مدیران ایرانی (i-aim.org) خبر داد و گفت: برای آنکه صاحبان ایده و کسب و کارهای نو زمینه‌ای برای آشنایی با اکوسیستم کارآفرینی فعال دنیا پیش رو داشته باشند و بتوانند به درستی در این فضا معرفی شوند، این جشنواره با حمایت تقریبا تمامی شرکت‌های مطرح دانش بنیان بخش خصوصی، اشخاص شاخص این حوزه، سازمان‌ها و نهادهای مربوطه، و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در داخل کشور برگزار می‌شود.

بر همین اساس کارآفرینان جوانی که می‌خواهند در کنفرانس بریج حضور داشته باشند، تا آخر بهمن ماه امسال می‌توانند ایده‌های خود را در قالب فیلم‌های یک دقیقه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
کرمی زمان داوری آثار ارسال شده به جشنواره کارآفرینی پل را اسفندماه امسال اعلام کرد و افزود: برگزیدگان این جشنواره تسهیلات حضور در کنفرانس ایران بریج برلین را از سوی شرکتها و سازمان‌های حامی کنفرانس دریافت خواهند کرد. به بیش از ۱۰۰ کار آفرین هزینه کامل مسافرت و حضور در این کنفرانس پرداخت خواهد شد و برای تسهیل ویزا ایشان نیز اقدام خواهد شد.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مخاطبین اصلی این جشنواره را کارآفرینان، صاحبان ایده، نخبگان و دانشجویان عنوان و اظهار کرد: گروه‌های مختلف این جشنواره به بخش‌های IT & ICT، طراحی و تولید، پزشکی و به یو تکنولوژی، کشاورزی و محیط زیست، متالورژی و نانوتکنولوژی، هنر، مدیریت تقسیم شده است.
وی، درباره ملاک‌های داوری طرح‌های ارسال شده بیان کرد: این ملاک‌ها براساس داشتن یک موضوع جدید و خلاقانه که می‌تواند در حد ایده و یا در مراحل اولیه اجرا (start-up) باشد، ارائه مناسب و حرفه ای و همچنین رعایت اصول ارائه، بیان مناسب به زبان انگلیسی و زمان بندی، تعیین شده است.
بر اساس این گزارش، آخرین مهلت ثبت نام و ارسال طرح‌ها و ایده‌ها ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۳ است و نتایج آن، ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۳ اعلام می‌شود. علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های ۸۸۶۲۸۹۵۱، ۸۸۶۲۸۳۴۹،۸۸۶۲۷۹۴۷ تماس بگیرند یا به وبسایت i-aim.org/ibridge مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا