اخبار

بسپاران بندر امام برای پلی اتیلن های سبک و سنگین خود پروانه بهداشتی دریافت کرد

بسپار/ ایران پلیمر می نویسد، شرکت بسپاران بندر امام موفق شد پروانه بهداشتی ساخت محصولات پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سنگین را از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دریافت نماید. 

با تلاش مستمر کارشناسان و متخصصان از سال ۱۳۹۱ تا کنون شرکت بسپاران بندرامام موفق به کسب پروانه بهداشتی ساخت برای گرید های عمده محصولات پلی اتیلن سبک (LD) و پلی اتیلن سنگین (HD) از اداره معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شد.

می توان افزود محصولات تولیدی پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سنگین در صنایع مواد غذایی و دارویی به عنوان محصولات بسته بندی در تماس با مواد غذایی و دارویی کاربرد دارند که از نظر بهداشتی و ایمنی غذا و دارو بایستی آزمایشات لازم را بگذراند و به لحاظ آلودگی شیمیایی و فلزات سنگین در حد اطمینان استاندارد تحت کنترل و پایش مستقیم اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی باشند.

در همین راستا با توجه به نیاز مشتریان به این گواهینامه، از سال ۱۳۹۱ اقدامات لازم برای اخذ پروانه تاسیس، بهره برداری، مسئولیت فنی و بهداشتی ساخت برای محصولات پلی اتیلن سبک و سنگین آغاز گردید که خوشبختانه پس از طی مراحل اداری، کنترل کیفیت، تجهیز لوازم و تست های آزمایشگاهی ( فیزیکی، میکروبی و شیمیایی )، این مهم در سال ۱۳۹۶ به سرانجام رسید.

شایان ذکر است با اخذ این پروانه شرکت بسپاران مجاز خواهد بود که نشان سازمان مذکور را روی بسته بندر محصولات فوق الذکر درج نماید و در همین راستا بدیهی است اخذ پروانه بهداشتی ساخت محصولات تعهدات و مسئولیت کارکنان مجتمع را در رعایت توصیه های بهداشتی اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی مضاعف خواهد نمود.

منبع: ایلنا 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا