اخبار

به دلیل ایجاد آلودگی های زیاد: عرضه بنزین تولیدی پتروشیمی متوقف می شود!

بسپار می نویسد، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توافقات انجام شده، عرضه بنزین تولیدی پتروشیمی که آلودگی های زیادی را با خود به همراه دارد، بزودی متوقف خواهد شد.
به گزارش ایرنا، دکترˈمعصومه ابتکارˈ بعدازظهر دوشنبه در نشست شورای اداری استان قزوین با بیان اینکه این نوع بنزین از سال ۸۸ به بعد عرضه شد که به لحاظ ترکیبات آلودگی های زیادی را به همراه داشت، افزود: این روش ناصواب متوقف می شود و بنزین با کیفیت و استاندارد مورد نیاز کشور تامین و توزیع می شود.
وی با اشاره به توزیع بنزین یورو۴ در شهرهایی که دارای آلودگی حاد هستند، گفت: در حال حاضر در شهر اراک عرضه کامل این نوع بنزین در حال انجام است و در سایر شهرها از جمله تهران نیز پیگیر این موضوع هستیم تا شاهد ارایه بنزین با کیفیت باشیم.
این مسوول با اشاره به ضرورت توجه به حفظ محیط زیست، اظهارکرد: طبیعت یکی از مواهب خدادادی است که اگر بیش از ظرفیت مورد بهره برداری قرار گیرد، آلوده و یا تخریب می شود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه گاهی مواقع بیش از ظرفیت به طبیعت خود فشار آورده ایم که این کار موجب ایجاد تهدیدات و آسیب های زیادی برای ما شده است، خاطرنشان کرد: رویکرد دولت مدیریت مناسب این تهدیدات و کاهش آسیب های مربوط به آن است تا با یک منطق و راهکار درست بتوانیم کشور را به سمت توسعه و پیشرفت همه جانبه پیش ببریم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا