اخبار

بهره‌برداری از ۲ خط جدید تولید پتروشیمی شهید تندگویان در مرداد و شهریور ۱۴۰۰

بسپار/ایران پلیمر پتروشیمی شهید تندگویان پس از ۱۷ سال توقف با استفاده حداکثری از ظرفیت و توان داخلی سازندگان تجهیزات و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی آماده بهره‌برداری از ۲ خط جدید تولید با ظرفیت تولید ۱۶ هزار تن محصول می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی شهیدتندگویان، امین ملک‌زاده، سرپرست مجتمع شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از برنامه افزایش ظرفیت تولید این شرکت خبر داد و گفت: به‌دلیل مشکلات راه‌اندازی در واحد poy دو خط از هشت خط این واحد تاکنون عملیاتی نشده بود و قرار است مردادماه امسال خط هفت با ظرفیت تولید سالانه ۸ هزار تن محصول عملیاتی شود.

وی با اعلام اینکه دومین خط تولید هم با ظرفیت مشابه ۸ هزار تن شهریورماه امسال آماده بهره‌برداری می‌شود، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این دو طرح، در مجموع سالانه حدود ۱۶ هزار تن به ظرفیت تولید پتروشیمی شهید تندگویان افزوده می‌شود.

سرپرست مجتمع شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اعلام اینکه این دو خط تولید از سال ۱۳۸۳ و هم‌زمان با افتتاح این شرکت پتروشیمی بدون استفاده مانده بود، تصریح کرد: با تأمین قطعات و تجهیزات جانبی هم‌اکنون این دو خط آماده تولید محصول می‌شوند.

ملک‌زاده با بیان اینکه سال ۱۳۸۳ شرکت آلمانی «بارمگ» به‌عنوان تأمین‌کننده قطعات و نوی والنسیای ایتالیا به‌عنوان لایسنسور به بهانه تحریم حاضر به راه‌اندازی و تحویل کامل این دو خط تولید نشده بودند، بیان کرد: در شرایط کنونی به همت متخصصان و کارشناسان شرکت پتروشیمی تندگویان و با تأمین حداکثری کالا و تجهیزات از سازندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی این دو خط پس از حدود ۱۷ سال توقف تولید آماده بهره‌برداری می‌شوند.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی و بهره‌برداری واحد بسته‌بندی مکانیزه پتروشیمی شهید تندگویان در سال ۱۴۰۰ خبر داد و اظهار کرد: با راه‌اندازی واحد بسته‌بندی مکانیزه، افزون بر افزایش بهره‌وری زمینه بسته‌بندی و عرضه محصولات با کیفیت بالاتری به مشتریان داخلی و خارجی فراهم می‌شود.

پتروشیمی شهید تندگویان، بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مهم و راهبردی پلی‌اتیلن ترفتالات‎ (PET) ‎و اسید ترفتالیک خالص‎ (PTA) ‎در کشور است.

این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین و تنها تولیدکننده محصول زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در صنعت پتروشیمی کشور ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۵۸۷ هزار تن محصول متنوع از جمله گریدهای مختلف‎ PET ‎را دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا