اخبار

بهره برداری از دومین واحد بزرگ مونواتیلن گلیکول جهان

بسپار/ایران پلیمر طرح مشارکتی شرکت‌های سابک عربستان و اکسون‌ موبیل آمریکا در ایالت تگزاس تا پایان سال 2021 میلادی به‌ طور کامل به بهره‌ برداری می‌رسد.
به نقل از خبرگزاری پلتس، پل فریچ، مدیر مجتمع پتروشیمی شرکت‌های سابک عربستان و اکسون‌موبیل آمریکا واقع در نزدیکی منطقه کراپس کریستی (Corpus Christi ) ایالت تگزاس در حال آماده شدن برای مرحله راه اندازی در سه ماه چهارم سال جاری میلادی است.

وی افزود: تا پایان سال 2021 میلادی همه بخش‌ها آماده راه‌اندازی خواهد بود.

این مجتمع جدید در زمینی که پیش‌تر زیر کشت پنبه بوده و توسط مزارع پنبه و آفتابگردان احاطه شده است، شامل یک واحد کراکر با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 800 هزار تن و دومین واحد بزرگ مونواتیلن گلیکول جهان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 100 هزار بشکه خواهد بود.

این مجموعه همچنین دارای دو واحد پلی‌اتیلن سبک خطی است هر یک با ظرفیت تولید سالانه 650 هزار تن خواهد بود.

سابک و اکسون‌موبیل در ماه اکتبر سال گذشته میلادی اعلام کردند که این سرمایه‌گذاری مشترک در سه ماه چهارم 2021، زودتر از برنامه اولیه یعنی سال 2022 به بهره‌برداری خواهد رسید.

این سرمایه‌گذاری مشترک ابتدا برای اطمینان از جریان مناسب آب، بخار، نیتروژن و ارائه خوراک به کارخانه‌های تولید محصولات پایین‌دستی، بخش‌ یوتیلیتی را راه‌اندازی کرد.

فریچ گفت: ما بخش عمده سال را روی تکمیل سریع این طرح کار کرده‌ایم.، با آغاز مرحله راه‌اندازی و بهره‌برداری از این مجتمع در سه ماه چهارم روزهای پرکاری خواهیم داشت.

این مجتمع دارای امکانات آزمایشگاهی برای آزمایش مواد اولیه، پلی‌اتیلن و مونواتیلن گلیکول (MEG) تولیدی با هدف کسب اطمینان از مطابقت خروجی با ویژگی‌های لازم است که مراحل راه‌اندازی آن رو به پایان است.

نیپنا 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا