اخبار

به زودی نمایشگاه صادرات محصولات دانش بنیان برگزار می شود

بسپار می نویسد، تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی با هدف گسترش صادرات محصولات دانش بنیان و معرفی دستاوردهای علمی و فناوری کشور به امضاء رسید.
به گزارش مهر، این تفاهم نامه در راستای تحقق اهداف و برنامه های دولت در برنامه پنجم توسعه در خصوص گسترش دامنه تولید و صادرات محصولات فناورانه و دانش بنیان و با توجه به دورنمای ترسیم شده در نقشه جامع علمی کشور و چشم انداز افق 1404 منعقد شده است.
بر اساس این تفاهم نامه، این دو مرکز همكاري مشترک در زمینه فعالیتهای نمایشگاهی خارج از کشور و گسترش صادرات محصولات دانش بنیان و معرفی دستاوردهای علمی و فناوری کشور خواهند داشت.

معرفی توانمندی های فناورانه داخل کشور به بازارهای خارجی به ویژه بازارهای هدف، ارتقاء و توسعه محصولات دانش بنیان کشور از طریق معرفی محصولات و فرآورده ها با فناوری های برتر و همکاری در تبدیل ایران به قطب نمایشگاهی منطقه در زیر بخش های منتخب فناوری و خوشه های ذیربط اهداف این تفاهمنامه است.

مدت این تفاهم نامه از تاریخ امضاء و مبادله آن به مدت دو سال تعیین شده است و در پایان دوره و بر اساس ارزیابی و تحلیل نتایج به دست آمده این تفاهم نامه قابل تمدید خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا