اخبار

بودجه سازمان صنايع کوچک افزایش می یابد

بسپار به نقل از موج می نویسد، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با اعلام اختصاص يک هزار ميليارد ريال اعتبار به صندوق ضمانت صنايع کوچک از موافقت نمايندگان مجلس با افزايش بودجه سازمان صنايع کوچک و شهرکهاي صنعتي ايران در سال جديد خبر داد.
فخرالله مولايي در گردهمايي سراسري مديران عامل شرکت هاي استاني سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران، راه پيشرفت و شکوفايي کشور را در گرو اجراي فرمايشات مقام معظم رهبري توصيف کرد و گفت: در سال توليد ملي و حمايت از سرمايه و کار ملي مسئوليتهاي سازمان صنايع کوچک وشهرکهاي صنعتي به عنوان يکي از ارکان ايجاد اشتغال و متولي بخشي از توليد صنعتي در کشور، سنگين ترشده است.
معاون وزير صنعت،معدن و تجارت سال حمايت از توليد ملي را ادامه سال جهاد اقتصادي توصيف وتصريح کرد: در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري امروز بسياري از شهرکها ونواحي صنعتي روند توسعه رادر پيش گرفته‌ و توانمندي با محوريت کيفي‌سازي و جذب بازارهاي جهاني را سرلوحه کارخود قرارداده اند.
وي درادامه با اشاره به بررسي بودجه شهرکهاي صنعتي در کميسيون برنامه و بودجه مجلس ،افزايش بودجه سازمان را خبرخوشي براي زير مجموعه خود توصيف کرد و گفت: خوشبختانه نمايندگان مجلس به اهميت شهرکهاي صنعتي و نقش آنها در ايجاد اشتغال واقف هستند.
مدير عامل سازمان صنايع کوچک وشهرکهاي صنعتي ادامه داد: به همين دليل نمايندگان مجلس براي توسعه صنايع کوچک و اتمام طرحهاي نيمه تمام صنعتي موافقت خود رابا افزايش بودجه اين سازمان اعلام کردند.
مولايي با اشاره به اينکه ميزان افزايش بودجه را در روزهاي آتي اعلام خواهم کرد، تصريح کرد: علاوه بر اين مقام عالي وزارت به منظور بهبود وضعيت واحدهاي صنعتي که با مشکل وثيقه بانکي روبه روهستند ، 100ميليارد تومان اعتبار براي صندوق ضمانت صنايع کوچک در نظر گرفت.
معاون وزير صنعت،معدن و تجارت درادامه سخنانش ضمن تاکيد بر ضرورت حمايت همه‌جانبه از واحد‌هاي مستقر در شهرکها و نواحي صنعتي در مورد وضعيت طرحهاي نيمه تمام صنعتي گفت: در حال حاضر حدود 27هزار طرح صنعتي نيمه تمام در شهرکها و نواحي صنعتي وجود دارد که بخشي از آنها بيش از 50 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.
وي سياستگذاري سازمان صنايع کوچک و شهرکهاي صنعتي ايران سال جديد را سال اتمام طرحهاي نيمه تمام با محوريت توجيه اقتصادي برشمرد و افزود: از همکاران عزيز درسراسرکشور مي خواهم که با بررسي وضعيت طرحهاي نيمه تمام هراستان ،طرحهايي که داراي توجيه اقتصادي است وتوسعه صنعتي را بيش از گذشته تسريع مي کند، در اولويت قراردهند.
مدير عامل سازمان صنايع کوچک وشهرکهاي صنعتي ايران با تاکيد بر اتمام پروژه هاي نيمه تمام تا پايان سال 91 تصريح کرد: يکي از مواردي که در مورد طرحهاي صنعتي نيمه تمام بايد مورد توجه شرکتهاي زير مجموعه سازمان قرار گيرد اين است که چه تعداد طرح صنعتي وتوليدي داراي مزيت اقتصادي است وصنعت کشوررا به سمت رقابتي شدن پيش مي برد.
مولايي ادامه داد: نکته ديگري که بايد دراتمام طرحهاي صنعتي مورد توجه قرار گيرد، نحوه تامين مواد اوليه واحدهاي صنعتي است که هنوز به اتمام نرسيده است.
وي با اشاره به اينکه درسال حمايت از توليد ملي بايد به سمت استفاده بيشتر از توليد ايراني گام برداريم، افزود: اتمام واحدهاي صنعتي که تامين مواد اوليه آنها با مشکل روبه رواست و يا واردات آن براي کشور هزينه بر است بايد در مراحل بعدي قرارگيرند.
معاون وزير صنعت،معدن و تجارت تاکيد کرد:واحدهاي صنعتي که تامين مواد اوليه آنها در داخل کشور امکانپذير است را مدنظر قرارداده و تکميل اين پروژه ها را در اولويت کاري قراردهيد.
مولايي تصريح کرد: با بررسي وضعيت طرحهاي نيمه تمام و اختصاص بودجه مناسب براي اتمام آنها وضعيت شهرکها و نواحي صنعتي در سال جديد بهتر از سال قبل خواهد بود.
مدير عامل سازمان صنايع کوچک وشهرکهاي صنعتي ايران با اشاره به اينکه شهرکها و نواحي صنعتي مورد توجه مقام عالي وزارت است، تصريح کرد: يکپارچگي و همدلي شما عزيزان در سراسرکشور باعث شده که عملکرد اين مجموعه مورد توجه دکتر غضنفري قرار بگيرد.
مولايي خاطر نشان کرد: مديراني که در سراسر استانها مشغول هستند با يگديگر متحد بوده و همين موضوع مارا در تحقق اهداف بزرگ وزارت صنعت،معدن و تجارت ياري مي دهد.
وي افزود: ما به تبعيت از فرمايشات مقام معظم رهبري عليه مشکل بيکاري متحدشده و تا اين معضل اقتصادي را ريشه کن نکنيم، آرام نخواهيم نشست.
بر اساس اين گزارش در اين گردهمايي معاونان سازمان صنايع کوچک وشهرکهاي صنعتي ضمن تشريح مهمترين برنامه هاي سازمان در سال توليد ملي وحمايت از سرمايه وکار ايراني اولويت هاي اين مجموعه رامورد بررسي قراردادند.
همچنين مديران عامل شرکتهاي شهرکهاي صنعتي نيز برنامه هاي اصلي زيرمجموعه خودرا اعلام کردند.
درپايان گردهمايي نيز مديران عامل شرکتهاي شهرکهاي صنعتي سراسر کشورضمن قدرداني از تلاشهاي مدير عامل سازمان صنايع کوچک وشهرکهاي صنعتي ايران ، تقديرنامه اي را به رسم يادبود به فخراله مولايي اهدا کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا