اخبار

بودجه‌های علمی نباید به گره اداری تبدیل شوند

رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران تاکید کرد: بودجه رفع مشکلات علمی کشور نباید به گره‌‌های اداری تبدیل شود.
یکصد و بیستمین نشست معاونان اداری و مالی موسسات پژوهشی سراسر کشور در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد.
بسپار می نویسد، دکتر علی اکبر یوسفی، رئیس پژوهشگاه پلیمر پتروشیمی ایران در این نشست گفت: معاونت‌‌های پشتیبانی، مالی و اداری در موسسات پژوهشی، پشتیبانی مالی و بودجه‌ای پژوهش و فناوری را بر عهده دارند و این با توجه به مشکلات بودجه‌ای و کمبود منابع مالی مورد نیاز بخش‌های پژوهشی مسؤولیت سنگین و دشواری است.
وی با اشاره به تدوین آیین‌نامه‌ها و مقررات در راستای تسهیل انجام امور مالی مربوط به طرح‌ها افزود: اگر معاونت‌های پشتیبانی یا مالی و اداری در جهت حسابداری تعهدی که همیشه مورد نظر هیأت‌های امنا هم هست، با سرعت بیشتری گام بردارند، می‌توانند در کاهش دغدغه‌های مالی پژوهشگران تاثیر بسزایی داشته باشند.
رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به خدمت گرفتن راهکار‌های قانونی برای تسهیل امور پژوهشی را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: بودجه تخصیص یافته برای رفع مشکلات علمی و فنی کشور نباید به گره‌‌های اداری و مالی تبدیل شود.
وی در ادامه با اشاره به تقویت برنامه‌های فرهنگی در مراکز پژوهشی افزود: تأمین بودجه‌های فرهنگی مستقل و ردیف مشخص برای این بخش می‌تواند در اجرای برنامه‌های فرهنگی به متولیان بخش پژوهشی کمک شایانی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا