اخبار

بیست و چهارمین کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و ترکیه برگزار خواهد شد

بسپار به نقل از ایرنا می نویسد، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین الملل گفت: جهت پیگیری نتایج سفر اخیر هیات ترکیه به ایران، به ویژه ترسیم نقشه راه روابط، در آینده ای نزدیک، بیست و چهارمین کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور در تهران برگزار خواهد شد.
مهدی محتشمی با اشاره به این که این کمیسیون می تواند موانع و مشکلات گذشته بر سر راه مناسبات را برطرف کند، افزود: در عین حال می تواند راهی برای بررسی تعیین مسیر همکاری اقتصادی، فرهنگی و بازرگانی دو کشور در آینده باشد.

وی با تاکید بر عزم مسوولان ارشد دو کشور بر افزایش تعاملات فی مابین خاطر نشان کرد: در این خصوص، هدف گذاری برای افزایش حجم مبادلات تا ۳۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۱۵ شده است.

محتشمی با اشاره به عزم وزارت ارتباطات در زمینه توسعه مناسبات و تحقق اهداف دولت تدبیر و امید گفت: مسوولیت سنگینی بر دوش این وزارتخانه گذاشته شده است، اما می تواند زمینه ساز همکاری در کلیه سطوح به خصوص وظایف تخصصی ما شود.
وی افزود: همان طور که در سفر اخیر مقامات ترک به ایران توسعه همکاریهای دو جانبه و تخصصی، مطرح و قرار شد از امکانات مشترک بهره برداری بیشتری صورت گیرد.
مشاور وزیر ارتباطات از بهار ۹۳ به عنوان زمان برگزاری کمیسیون مشترک یاد کرد و گفت: قطعاً این اجلاس، پیش از سفر رییس جمهوری کشورمان به ترکیه خواهد بود، تا هم چارچوب مسایل و روابط در قالب کمیسیون بررسی شود و هم پیش بینی های لازم مربوط به سفر آقای رئیس جمهور انجام گیرد.

وی خاطر نشان کرد: سند مشترک همکاری های دو جانبه که به امضای روسای کمیسیون دو کشور خواهد رسید و دورنمای آتی روابط فی مابین را در کلیه سطوح اقتصادی، فرهنگی و بازرگانی ترسیم خواهد کرد.
وی با اشاره به دستاوردهای سفر هیات ترک به ایران و امضای چندین سند همکاری، گفت: تأثیرات اینگونه تصمیمات را باید در چارچوب زمانی میان مدت و بلند مدت دید.
مشاور وزیر ارتباطات اضافه کرد: امضای سند همکاری های راهبردی بین دو کشور نشان می دهد ایران و ترکیه در آینده می توانند در کلیه سطوح مناسبات نزدیکتری را با یکدیگر داشته باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا