اخباراخبار ویژه

بنوی، مدیر ایران پلاست از تعویق تاریخ برگزاری نمایشگاه پیرو نشست هم اندیشی با حضور فعالان و تشکل های صنعت پلاستیک خبر داد/ کدام تشکل ها در این جلسه حضور داشتند؟!

بسپار / ایران پلیمر ایوب بنوی رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیر چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با بیان اینکه عصر روز گذشته  (سه‌شنبه  ۱۵ مهر) نشست هم‌اندیشی با حضور فعالان و نمایندگان تشکل‌های صنفی صنایع تکمیلی پتروشیمی و پلاستیک درباره نمایشگاه ایران پلاست برگزار شد، تصریح کرد: قرار بود چهاردهمین دوره نمایشگاه ایران پلاست امسال در فاصله روزهای ۲۴ تا ۲۷ آبان‌ماه امسال برگزار شود و برای این منظور مجوزهای مربوط نیز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت شده بود، اما با در نظر گرفتن وضعیت شیوع کرونا در پایتخت، مقرر شد تا برگزاری این نمایشگاه به تعویق بیفتد.
ایوب  بنوی، از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست در روزهای پنجم تا هشتم دی‌ماه امسال مصادف با روز صنعت پتروشیمی خبر داد و افزود: در فرآیند برگزاری نمایشگاه، ضمن تمدید و دریافت مجوزهای بهداشتی، همه پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیرانه، اجرایی و عملیاتی خواهد شد؛ بر همین اساس، برگزاری ایران پلاست چهاردهم صرفا با حضور بازدیدکنندگان تخصصی داخلی و خارجی برگزار می‌شود و از حضور بازدیدگنندگان غیرتخصصی و متفرقه جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی برای حضور در چهاردهمین ایران پلاست ثبت‌نام کرده‌اند، یادآور شد: با توجه به تغییر زمان برگزاری این نمایشگاه و استقبال متقاضیان از حضور در این رویداد، زمان ثبت‌نام در ایران پلاست تمدید شد که اطلاعات مربوط به آن در سایت ایران پلاست به نشانی www.iranplast.ir در دسترس خواهد بود.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین رویکردهای چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست، عرضه محصولات پلیمری و پلاستیکی با هدف پیشگیری از شیوع “کرونا” است، بیان کرد: پس از شیوع کرونا، تقاضا برای محصولات پلیمری نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش هم پیدا کرده است، به طوری‌که تقاضا برای انواع محصولات پلیمری و پتروشیمی همچون پلی‌اتیلن‌ها، پلی‌پروپیلن و سایر گریدهای قابل استفاده در صنایع بسته‌بندی، ظروف یک‌بار مصرف، تجهیزات و مواد مصرفی بهداشتی، بیمارستانی، مواد شوینده و ضدعفونی که همگی زیرمجموعه صنایع پلیمر و پتروشیمی هستند، افزایش یافته است.

وی با یادآوری نقش صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی آن در مدیریت و پیشگیری از شیوع کرونا چه در حوزه تأمین مواد اولیه و چه در بخش تولید کالا و محصولاتی همچون ماسک، مواد ضدعفونی، البسه پزشکی و کادر درمانی، ظروف یک‌بار مصرف، بسته‌بندی، محصولات بهداشتی و…، صنعت پتروشیمی را پرچمدار مبارزه با ویروس کرونا خواند و تأکید کرد: «کرونا» هرچند مموجب اعمال سیاست‌ها و رفتارهای انقباضی در برخی از کسب‌وکارها شده، اما در حوزه پتروشیمی و صنایع تکمیلی موجب افزایش تقاضا و رونق کسب‌وکارها با توجه به رشد تقاضا برای محصولات مرتبط شده است.

به گفته این مقام مسئول، در شرایط تحریم غیرقانونی آمریکا که صادرات نفت، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی با محدودیت‌هایی روبه‌رو است، تولید و فروش محصولات پلیمری و پتروشیمی چه در بازار داخلی و چه خارجی با افزایش تقاضا و رشد قیمت‌ها روبه‌رو شده که برگزاری نمایشگاه ایران پلاست می‌تواند به بهبود شرایط کسب‌وکار، افزایش درآمد صادرات غیرنفتی و بهتر شدن فضای اقتصادی کشور کمک کند.

مدیر چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست، از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست در روزهای پنجم تا هشتم دی‌ماه امسال مصادف با روز صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت: این رویداد هم‌سو با شرایط کنونی کشور در مقابله با شیوع کرونا و با هدف توسعه فضای کسب و کار و تقویت ارتباط با فعالان صنعت پتروشیمی در سال جهش تولید و همچنین معرفی دستاوردهای دولت در این صنعت معظم ایران اسلامی برگزار خواهد شد./ نیپنا

شاید بهتر بود ایران پلاست چنانکه در دوره هایی این روند دوسالانه را آزموده بود، امسال نیز تنفس بدهد تا اینکه تحت تاثیر فضای جهانی در غلبه کرونا و بی برنامگی به تعویق بیفتد و نظم و روال خود را از دست بدهد. 

پی نوشت: در جلسه یاد شده آقایان نیک سرشت به نمایندگی انجمن ماشین سازان، صادقی نکو و باستان فر از انجمن صنایع همگن پلاستیک و خانم مهندس خرمیان از انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات PVC (نیم ساعت قبل از جلسه دعوت شده بودند)، حضور داشته اند. با توجه به اینکه مدیر نمایشگاه از این جلسه به عنوان نشست هم‌اندیشی با حضور فعالان و نمایندگان تشکل‌های صنفی صنایع تکمیلی پتروشیمی و پلاستیک یاد و متعاقب آن تعویق تاریخ را ساعتی بعد اعلام می کند، چنین تداعی می شود که این دوستان در تعویق و اعلام تاریخ جدید نقش داشته اند که البته خود پاسخ گو خواهند بود. اما به نظر نمی رسد اخذ مجوزهای لازم از شرکت سهامی نمایشگاه ها همزمان با این جلسه ممکن بوده باشد! (مصاحبه مفصل آقای بنوی تنها ساعتی پس از این جلسه با اعلام قطعی تاریخ جدید نمایشگاه منتشر شد)
احتمالا مدیران برگزاری نمایشگاه قصد داشته اند از حضور این نمایندگان برای رسیدن به خواست خود مصادره به مطلوب کنند، که موفق هم شده اند! 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا