اخبار

تاریخ نمایشگاه صنعت ساختمان/ جایگاه صنعت پلیمر در این نمایشگاه

بسپار می نویسد، علیرغم اینکه گفته می شد از امسال نمایشگاه صنعت ساختمان برگزار نخواهد شد و برگزاری نمایشگاه های تخصصی تر در برنامه شرکت سهامی نمایشگاه ها خواهد بود، امسال هم نمایشگاه صنعت ساختمان هفته آینده در تهران برپا می شود. 

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان با حضور ۸۰۰ شرکت داخلی و خارجی و ۲۳ کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سید محمد کریمی – مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران – در یک نشست خبری با تشریح روند برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: در راستای برنامه ششم توسعه به دنبال تحریک صنعت ساختمان هستیم. در هر کشوری براساس قانون، سیاست‌های راهبردی  تبیین و ابلاغ می‌شود که براساس آن دولت، مجلس و قوه قضاییه باید در جهت خدمت به مردم آن را اجرایی کنند.

وی افزود: یکی از این سیاست‌ها اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و اتاق تعاون به عنوان یک تشکل غیردولتی به یاری دولتمردان شتافته و در راستای تحقق شعار اقدام و عمل مصمم است این نمایشگاه را به عنوان مجری برگزارکننده به منظور خروج از رکود صنعت ساختمان برگزار کند.

مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران ادامه داد: این نمایشگاه از بین ۷۴ نمایشگاهی که در کشور برگزار می‌شود، بزرگ‌ترین نمایشگاه است که از مرحله‌ ثبت نام تا جانمایی و باقی امور با همکاری سازمان توسعه تجارت، وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و امور نمایشگاهی نمایشگاه بین‌المللی تهران به اجرا در می‌آید.

کریمی بیان کرد: مراسم افتتاحیه نمایشگاه در روز شنبه ۲۲ مردادماه با حضور ۳۰۰ شرکت خارجی که ۶۵۰۰ مترمربع از فضای نمایشگاه را در اختیار گرفته‌اند، برگزار می‌شود.

وی گفت:‌ از ۵۰ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی که در اختیار صنعت ساختمان است ۶۵۰۰ مترمربع به شرکت‌های خارجی اختصاص داده شده و مابقی در اختیار شرکت‌های داخلی است.

مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران اضافه کرد: در مجموع بیش از ۸۰۰ شرکت و کارخانه تولید مصالح ساختمانی در این نمایشگاه حضور دارند که غرفه‌های آنها در حال احداث است.

کریمی با اشاره به رشد نمایشگاه امسال در بحث حضور شرکت‌های خارجی از جمله تفاوت‌های شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در مقایسه با نمایشگاه سال قبل را ارائه‌ی برخی نوآوری‌ها از جمله عایق‌های نوین با تکیه بر فناوری‌های نانوی جدید، مصالح پایه برای ایجاد ساختمان سبز برای صرفه‌جویی در انرژی و روش‌های نوین مقابله با زلزله عنوان کرد.

وی از برگزاری سه همایش تخصصی با عنوان اقتصاد مقاومتی در صنعت ساختمان، توسعه و انبوه‌سازی با رویکرد مقاوم‌سازی و سبک‌سازی و معرفی ۳۰ کارآفرین نمونه این صنعت در حاشیه برگزاری این نمایشگاه خبر داد.

به گفته عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران ۲۴ گروه کالایی و بیش از ۱۰۰ رشته و صنف در این نمایشگاه فعالیت دارند و یکی از اقدامات جدیدی که در این نمایشگاه پیش‌بینی شده طراحی اپلیکیشن موبایل برای سهولت از بازدید از نمایشگاه است که براساس بازدیدکنندگان می‌توانند این اپلیکیشن را از سایت نمایشگاه دانلود و نصب کنند و از آخرین دستاوردها و محصولات ارائه شده و مکان‌یابی نمایشگاه اطلاع حاصل کنند.

کریمی با بیان این‌که در سال قبل ۴۳۰۰ مترمربع از فضای نمایشگاه به شرکت‌های خارجی اختصاص یافت، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های نمایشگاه امسال رشد حضور شرکت‌های خارجی بوده به نحوی که ۶۵۰۰ مترمربع فضا در اختیار آنها قرار گرفته است.

مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران مهم‌ترین معیارهای معرفی کارآفرینان نمونه را استفاده از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بحث صرفه‌جویی انرژی، ارزان‌بودن، مقاوم‌سازی و سبک‌سازی برشمرد.

به گفته وی برای سال آینده پیش‌بینی شده نمایشگاه در دو بخش برگزار شود که این پیشنهاد در دست بررسی است.

به گزارش ایسنا، در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ۲۳ کشور بلژیک، چین، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، تایوان، روسیه، ترکیه، کانادا، سوییس، سوئد، انگلیس، اتریش، دانمارک، ژاپن، هلند، نروژ و فنلاند حضور دارند.

بسیاری از دست در کاران صنعت پلیمر در این نمایشگاه مشارکت دارند و بسیاری از آن بازدید می کنند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا