اخبار

تا سال 2018: افزایش 6.2 درصدی تقاضا برای بسپارهای طبیعی

بسپار می نویسد، طبق آمار، فروش مربوط به حوزه ی بسپارهای طبیعی در سال 2012، 4.95 میلیارد دلار گزارش شده و این درحالی است که طبق پیش بینی ها، همین عدد در سال 2018 به 7.12 میلیارد دلار خواهد رسید.
بسپارهای طبیعی در زمینه¬های گوناگونی هم¬چون بسته¬بندی، دارویی و پزشکی کاربرد دارند. کاربرد بسپارهای طبیعی در زمینه-های دارویی و پزشکی استفاده از نشاسته و هم¬چنین روش های تولید بسپارهای طبیعی از جمله تخمیر را گسترش داده است. بنابر پیش¬بینی¬ها، تا سال 2018 میزان تقاضا برای نشاسته و هم¬چنین مواد حاصل از روش¬های تخمیر به 479.3 کیلوتن در سال خواهد رسید.
طبق آمار، در سال 2012 بیشترین مصرف بسپارهای طبیعی در آمریکای شمالی، مربوط به زمینه¬ی پزشکی بوده و 25.6% بازار را به خود اختصاص می¬داده است که در این بین سلولز اتر با سهم (36.5%) بیشترین میزان مصرف در بازار بسپارهای طبیعی را به خود اختصاص داده است و به عنوان یکی از پرکاربردترین بسپارهای زیستی شناخته می¬شود. سلولز اتر از نوربرساخت (فتوسنتز) تکه¬های چوب و یا پنبه حاصل می¬شود و پایه¬ی ساخت¬¬ موادی هم¬چون متیل سلولز (MC)، کربوکسی متیل سلولز(CMC) و هیدروکسی اتیل سلولز (HEC) به شمار می¬آید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا