اخبار

تایلند بزرگترین تولیدکننده پلی پروپیلن جنوب شرق آسیا می شود

بسپار می نویسد، همزمان با تکمیل طرح توسعه ای شرکت آی. آر. پی. سی. این مجتمع پتروشیمی به بزرگترین تولید کننده پلی پروپیلن جنوب شرق آسیا تبدیل می شود.


شرکت نفتی و پتروشیمی آی. آر. پی. سی IRPC) تایلند که در حوزه عملیات یکپارچه پالایشگاهی و پتروشیمی فعالیت دارد؛ برنامه دارد تا در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۰ میلیارد بات تایلند (معادل ۲۸۰ میلیون دلار) برای افزایش ظرفیت تولید پلی پروپیلن خود سرمایه گذاری کند.
سوکریت سوراباتسوپو، رئیس و مدیر عامل شرکت آی. آر. پی. سی در گفتگو با رویترز عنوان کرد: ما قصد داریم تا اواسط سال آینده میلادی ظرفیت تولید این محصول را با افزایش ۶۳ درصدی (معادل ۳۰۰ هزار تن) از سطح فعلی به ۷۷۵ هزار تن در سال برسانیم. 
سوراباتسوپو ادامه داد: Ebitda (درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک) هدف گذاری شده برای امسال، به دلیل تاخیر در راه اندازی پروژه بالادستی ارتقا محصولات بهداشتی و دارای ارزش افزوده، موسوم به UHV، محقق 
نمی شود. این پروژه از ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ میلادی یعنی دو ماه پس از زمان پیش تر تعیین شده شروع به کار کرد. پروژه UHV ظرفیت تولید سالانه پروپیلن شرکت آی. آر. پی. سی را تا ۳۲۰ هزار تن افزایش داد و انتظار می رود به تقویت درآمدهای این شرکت در سال ۲۰۱۷ کمک شایانی کند.
شرکت آی. آر. پی. سی که از زیرمجموعه های گروه PTT تایلند به شمار می رود؛ در استان رایونگ این کشور مستقر است.

منبع: نیپنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا