اخبار

تایید سلامت پلی استایرن تولیدی پتروشیمی تبریز

بسپار به نقل از وب سایت انجمن ظروف یک بار مصرف می نویسد، یکی از مسئولان سازمان غذا و دارو طی میزگردی که روز گذشته در پتروشیمی تبریز برگزار شد، مطرح کرد که بخش نامه وزیر بهداشت دولت قبلی درباره عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف پلیمری توصیه نامه بوده و نه منع مصرف.
این مطلب را آقای ظفر امیربگلویی یکی از اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف که در میزگرد برگزار شده در پتروشیمی تبریز با عنوان “کاربرد پلی استایرن در بسته بندی مواد غذایی” حضور داشته، به نقل از این مقام مسئول حاضر در جلسه عنوان کرد.
وی در همین خصوص ضمن اینکه به نقل از این مقام مسئول توضیح داد که قبلا اظهار شده توصیه نامه نباید در قالب بخشنامه ابلاغ شود، بیان کرد: در این جلسه مقرر شد با انجام بررسی ها در جهت اصلاح بخش نامه تلاش شود.
از آنجا که این میزگرد به منظور ارایه دستاوردهای “دوره آموزشی علمی و عملی اندازه گیری مهاجرت مونومر استایرن در ظروف پلی استایرن” به انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف که در اردیبهشت ماه برگزار شده بود، تشکیل شد آقای امیربگلویی در این رابطه نیز گفت: در بررسی ها و آزمایش های انجام شده در این دوره آموزشی مشکلی مشاهده نشد و موارد و اعداد به دست آمده قابل قبول و مطابق استانداردها بود. همچنین طبق بررسی ها میزان استایرن موجود در گندم، دارچین، توت فرنگی، ماالشعیر بیش از میزان آن در ظروف پلی استایرن است.
عضو هیات مدیره انجمن همچنین خبر داد که در حاشیه ی این میزگرد درباره تامین کلی مواد اولیه ی تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف با مدیر بازرگانی این پتروشیمی گفتگو انجام شد.
این میزگرد تخصصی روز یکشنبه 17 خردادماه با حضور مسوولان سازمان غذا و دارو، سازمان ملی استاندارد، شرکت ملی پتروشیمی و استادان دانشگاه علوم پزشکی در همین مجتمع پتروشیمی برگزار شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا