اخبار

تجارت جهانی مستربچ‌های رنگی تا سال ۲۰۲۷ چند درصد رشد می کند؟!

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، طبق گزارش منتشر شده از Market Research Future بازار جهانی مستربچ‌های رنگی نیاز روز افزونی را طی سال‌های آینده شاهد خواهند بود. انتظار می‌رود این رشد طبق محاسبات CAGR تا سال ۲۰۲۷ حدود ۸۸/۵ درصد بوده و ارزشی معادل با ۷۲۶۸ میلیون دلار داشته باشد.
بر اساس نوع، مستربچ‌های مشکی با داشتن ۳۰ درصد سهم بازار در سال ۲۰۱۵ بیشترین مصرف را به خود اختصاص دادند. پس از مستربچ‌های مشکی، بیشترین سهم بازار متعلق به مستربچ‌های سفید، مستربچ‌های افزودنی و مابقی مستربچ‌ها به ترتیب می‌باشد. 
بر اساس کاربرد، بسته بندی با داشتن ۳۴ درصد سهم بازار  در سال ۲۰۱۵ بیشترین مصرف مستربچ های رنگی را به خود اختصاص داده است. ارزش مستربچ‌ها در صنعت بسته بندی در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۲۹۲ میلیون دلار ارزش گذاری شده و طبق پیش بینی‌ها انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۷ ۴۲/۶ درصد رشد مصرف را شاهد باشد. 
نیاز به مستربچ‌های رنگی به دلیل رشد صنعت پلاستیک، افزایش علاقه به کاهش وزن خودروهای نقلیه و نیاز به رنگ‌های خاص افزایش روزافزونی را شاهد است. ماهیت مستربچ‌ها در واقع بسپارهایی است که حاوی مقادیر قابل توجهی رنگدانه است.
اروپا در سال ۲۰۱۵ با داشتن ۳۵ درصد مصرف کل دنیا بیشترین بازار مصرف این مواد را دارا بود. ارزش این ۳۵ درصد ۱۳۳۰ میلیون دلار بوده و انتظار می‌رود در اروپا این رشد تا سال ۲۰۲۷ حدود ۹۱/۵ درصد باشد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا