اخبار

تحلیل پتروتحلیل: افزایش رقابت برای پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری/ التهاب در راه بازار بطری ها

بسپار می نویسد، رقابت برای پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری بین ۳ تا ۸ درصد بود. به گفته کارشناسان بازار در دو هفته اخیر رقابت برای پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری افزایش یافته است

۵ گرید پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری در بین ۱۵ گرید جذاب در معاملات هفته گذشته پلیمری ها قرار داشتند.رقابت برای این گرید ها بین ۳ تا ۸ درصد بود. به گفته کارشناسان بازار در دو هفته اخیر رقابت برای پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری افزایش یافته است.این گروه معتقدند؛ عدم نظارت بر معاملات پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری می تواند، به زودی سبب التهاب در بازار بطری ها شود.در همین حال در هفته ای که گذشت عرضه های این گروه بیش از ۶۰۰ تن کاهش را نشان می دهد، از سوی دیگر تقاضا تقویت و در نتیجه قیمت ها افزایش یافت.

پلی اتیلن ترفتالات بطری BG۸۲۱ پتروشیمی تندگویان با ۱۰۱۲ تن عرضه ۳۸۰۶ تن تقاضا داشت و به میزان حجم عرضه مورد معامله قرار گرفت؛ قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۷۵۳ تومان بود و میانگین قیمت خرید آن هم ۳ هزار و ۸۶۷ تومان رقم خورد.

پلی اتیلن ترفتالات بطری BG۷۸۱این مجتمع هم با ۵۰۶ تن عرضه ۱۹۵۸ تن تقاضا داشت و کل آن معامله شد؛ این کالا نیز با میانگین قیمت ۳ هزار و ۷۶۵ تومان خریداری شد. همچنین پلی اتیلن ترفتالات بطری BG785 با ۸ درصد رقابت خریداری شد.

انتقاد به عرضه پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ پتروشیمی بندرامام

در همین حال کارشناسان بازار پتروشیمی به نحوه عرضه پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ پتروشیمی بندرامام نیز انتقاد داشتند، عرضه این کالا در هفته گذشته باز هم روندی کاهشی داشت، به طوری که کل عرضه به ۱۰۰۰ تن رسید و به این ترتیب رقابت برای خرید آن افزایش یافت. پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ بندرامام با ۶ درصد رقابت قیمتی خریداری شد.

البته رتبه یک تا پنج جدول جذاب ترین ها محصولات پلیمری به  پلی استایرن انبساطی ۲۰۰ تبریز و با ۱۱ درصد،  پلی پروپیلن شیمیایی ZB332C با ۱۰ درصد، پلی اتیلن سبک تزریقی ۱۹۲۲ لاله با ۱۰ درصد، پلی اتیلن ترفتالات بطری BG785 با ۸ درصد و پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ بندرامام با ۶ درصد رقابت قیمتی تعلق داشت. همچنین پلی پروپیلن های شیمیایی با رقابت بالای ۴ درصدی به فروش رسیدند.

منبع: پتروتحلیل

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا