اخبار

تدبیر و مشوق تأمین اجتماعی برای جذب بیکاران از طریق کاریابی‌ها

بسپار می نویسد، مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار از آغاز به کار امور مربوط به تشکیل پرونده تا مقرری بیکاران در کاریابی‌‌های سراسر کشور از
اول خرداد، خبر داد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی مشوق‌ ویژه‌ای برای جذب بیکاران می‌دهد. 

محمد اکبرنیا در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به آخرین جزییات واگذاری امور غیر حاکمیتی به کاریابی‌های سراسر کشور اظهار داشت: تمام کاریابی‌های سراسر کشور از اول خرداد 95 مسوولیت تشکیل پرونده تا اشتغال مجدد بیکاران را برعهده خواهند گرفت.
وی گفت: این طرح پیش از این به صورت آزمایشی برگزار شده بود، اما اکنون پس از اتمام این دوره طبق جدیدترین دستورالعمل معاونان روابط کار و توسعه اشتغال وزارتخانه به صورت سراسری در تمام کاریابی‌ها اجرا خواهد شد.
این مقام مسئول وزارت کار با اشاره به اینکه روند تشکیل پرونده تا دریافت مقرری توسط بیکاران تسهیل خواهد شد، افزود: با توجه به اینکه مقرری بیمه بیکاری یک امر موقتی است، تلاش می‌شود تا اشتغال به کار مجدد بیکاران از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.
وی افزود: علاوه بر این سازمان تأمین اجتماعی مشوق‌هایی را برای کارفرمایانی که نیروهای تعدیل شده را جذب کنند، در نظر گرفته شده است که به عنوان مثال اگر فردی برای مدت یک سال مقرری بیمه برایش تصویب شده با جذب مجدد کارفرما، 50 درصد از حقوقش به صورت یارانه به کارفرمایان پرداخت می‌شود.
اکبرنیا در توضیح بیشتر این تصمیم گفت: کمک به کارفرمایان برای اشتغال مجدد نیروی کار است و از محل مقرری بیمه بیکاری برای بهبود فضای کسب و کار به کارفرمایان مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا