اخبار

تسهیلات جدید مالیاتی برای واحدهای تولیدی و خدماتی اعلام شد

بسپار می نویسد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: از ابتدای سال ۹۵ به واحدهای تولیدی و خدماتی تسهیلات مالیاتی باهدف افزایش اشتغال داده می‌شود.

به گزارش مهر، سیدکامل تقوی نژاد با اشاره به اجرایی شدن اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم از ابتدای سال آینده گفت: براین اساس، واحدهای تولیدی، معدنی و خدماتی که در زمان بهره برداری، دارای بیش از ۵۰ نفر نیروی کار شاغل باشند، چنانچه در دوره معافیت مالیاتی خود، هر سال نیروی کار شاغل خود را نسبت به سال قبل، حداقل ۵۰ درصد افزایش دهند به ازای هر سال افزایش کارکنان، یک سال به دوره برخورداری آنها از نرخ صفر مالیاتی اضافه می شود.

وی افزود: تعداد نیروی کار شاغل و همچنین افزایش اشتغال نیروی کار در هر واحد با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز ارائه اسناد و مدارک مربوط به فهرست بیمه تامین اجتماعی کارکنان قابل گواهی است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی افزود: در صورتی کارفرما از حجم افزایش۵۰ درصدی نیروی کار در سال بعد از برخورداری از این تسهیلات، بکاهد، مالیات متعلقه در سالی که نیروی کار، کاهش یافته باشد وصول خواهد شد.

وی گفت: بدیهی است در این طرح، بازنشستگی، بازخرید یا استعفای کارکنان واحدهای تولیدی، کاهش نیروی انسانی محسوب نمی‌شود. تقوی نژاد اضافه کرد: ارائه اظهار نامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی شرط برخورداری از نرخ صفر و هرگونه معافیت یا مشوق مالیاتی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا