اخبار

تشکیل 6 شرکت دانش بنیان در پژوهشگاه “صنعت نفت”

بسپار می نویسد، 6 شرکت دانش بنیان تا پایان تابستان امسال در پژوهشگاه صنعت نفت تشکیل می شود.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه این شرکتها قرار است در چه حوزه های تشکیل شود، گفت: در حوزه بالادستی ثبت چند شرکت از شرکتهای دانش بنیان با حضور اعضای هیئت علمی و بخش خصوصی در برنامه است.

حمید رضا کاتوزیان افزود: در حوزه مطالعه مخزن، آزمایش های مرتبط با بخش بالادستی، تولید مواد که در حوزه بالادستی استفاده می شود، انواع سمغها ،سیمانها و… نیز قرار است شرکتی تاسیس شود.

وی تاسیس یک شرکت برای طراحی و ساخت پالایشگاه های کوچک را ضروری دانست و گفت: در زمینه طراحی و ساخت پالایشگاه ها، تاسیس یک شرکت با مشارکت بخش خصوصی و پژوهشگده مهندس پژوهشگاه در حال بررسی است.

کاتوزیان افزود: تشکیل شرکت های خدمات انرژی نیز در دست مطالعه است، در واقع این ها مجموعه کارهای است که در حوزه تشکیل شرکت های اقماری پژوهشگاه در حال پیگیری است.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت پیش از این نیز در گفتگو با شانا از آغاز به کار نخستین شرکت اقماری در حوزه کاتالیست در اردیبهشت امسال خبر داده و گفت: توافق اولیه برای تشکیل نخستین شرکت اقماری انجام شده و تشریفات ثبت شرکت در حال انجام است.

تشکیل مراکز اقماری و شرکتهای دانش بنیان، یکی از برنامه های پژوهشگاه صنعت نفت برای تجاری سازی فعالیتهای پژوهشی، فناوری و علمی و کاربردی شدن این فعالیتها در صنعت است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا