اخبار

تعادل معاملات محصولات پتروشیمی در پی آزادسازی قیمت‌ها

بسپار به نقل از دنیای اقتصاد می نویسد، پیش از آزادسازی قیمت‌ها، برخی افراد به دلیل آنکه قیمت محصولات در بورس ارزان‌تر از بازار آزاد بود به تالار معاملات می‌آمدند و با واسطه‌گری سودهای زیادی به دست می‌آوردند، اما پس از تصمیم وزارت صنعت مبنی بر آزادسازی نرخ‌ها، دست واسطه‌ها نیز از بازار پتروشیمی قطع شده است.

مدیرعامل کارگزاری سی‌ولکس کالا درباره آزادسازی قیمت محصولات مختلف به خصوص کالاهای پتروشیمی در بورس کالا گفت: آزادسازی قیمت‌ها اتفاقی بود که باید در بورس کالای ایران رخ می‌داد چراکه پایین نگه داشتن دستوری نرخ ها
یا همان حبس قیمت‌ها با روح و فلسفه وجودی بورس در تضاد بود. ‌محمودرضا الهی‌فرد افزود: پس از آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی در بورس کالا برخی خریداران نسبت به رشد قیمت‌ها مقاومت کردند و همین امر حجم معاملات را با افت روبه رو کرد اما اکنون که بیش از یک ماه از آزادسازی می‌گذرد، معاملات متعادل شده و مصرف‌کنندگان به اندازه نیاز خود خرید می‌کنند.
وی به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین کارگزاران بورس کالا اظهار کرد: با واقعی شدن قیمت‌ها، دیگر خبری از تقاضای کاذب در تالار نیست و به نوعی می‌توان گفت اکنون که قیمت‌ها واقعی شده، کارآیی بورس کالا نیز بیشتر شده است.
او با اشاره به اینکه شکاف قیمتی موجود در بورس و بازار به تولیدکنندگان ضربه می‌زد، افزود: پیش از آزادسازی قیمت‌ها، برخی افراد به دلیل آنکه قیمت محصولات در بورس ارزان‌تر از بازار آزاد بود به تالار معاملات می‌آمدند و با واسطه‌گری سودهای زیادی به دست می‌آوردند، اما پس از تصمیم وزارت صنعت مبنی بر آزادسازی قیمت‌ها، دست واسطه‌ها نیز از بازار پتروشیمی قطع شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا