اخبار

تعرفه های هزینه خدمات سال ۱۴۰۰ در مناطق ویژه اقتصادی

بسپار/ایران پلیمر دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی پیشنهاد مصوب کارگروه تخصصی این شورا در خصوص تعرفه های هزینه خدمات سال ۱۴۰۰ مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، به موجب صورت جلسه کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶، سرفصل های تعرفه هزینه خدمات سال ۱۴۰۰ مناطق ویژه اقتصادی به استناد ماده (۴) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی تعیین و به تصویب رسید.

لذا با توجه به اهمیت وجود مستند قانونی برای هرگونه دریافت وجه از فعالان اقتصادی در محدوده مناطق ویژه اقتصادی از سوی سازمان های مسئول این مناطق و به منظور اجتناب از پیامدهای سوء احتمالی، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی فهرست تعرفه های مذکور را برای طرح و تصویب خارج از نوبت، به هیئت وزیران ارایه کرده است.

همچنین به موجب پیشنهاد فوق، سازمان های مسئول هریک از مناطق ویژه اقتصادی ضمن رعایت صرفه و صلاح و ایجاد جذابیت سرمایه گذاری و بهبود وضعیت واحدهای تولیدی دانش بنیان، می توانند حداکثر تا ۲۵ درصد تخفیف نسبت به تعرفه های مصوب برای واحدهای تولیدی دانش بنیان اعمال نمایند.

پیشنهاد یاد شده درحال حاضر در کمیسیون اقتصاد دولت مراحل بررسی و تصمیم گیری را طی می کند.

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا