اخبار

تقاضای پتروشیمی‌ها برای نفت خام همچنان بالاست

بسپار / ایران پلیمر به نقل از پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تقاضا برای نفت خام از بخش پتروشیمی همچنان رو به افزایش است، این در حالی است تقاضا در دیگر بخش‌ها در پی افزایش تولید به دلیل‌ احیای شرایط پس از بحران شیوع ویروس عالم‌گیر کرونا رو به بهبود است.

با توجه به بهبود شرایط اقتصادی و تولید در 38 کشور عضو سازمان توسعه و همکاری (او‌ئی‌سی‌دی) و چین، صنعت پتروشیمی یکی از صنایعی به شمار می‌آید که قرار است به رونق خود ادامه دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تقاضای جهانی برای نفتا، یکی از خوراک‌های کلیدی پتروشیمی در سال 2021، 700 هزار بشکه و 130 هزار بشکه در روز در سال 2022 افزایش می‌یابد.

براساس تازه‌ترین داده‌های ماه اوت، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تحویل نفتا در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی 180 هزار بشکه در روز افزایش یافته است، در حالی که تحویل گاز مایع (ال‌پی‌جی) و اتان روزانه 120 هزار بشکه و تحویل سوخت جت 180 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

تقاضا برای نفت خام به‌دلیل تقاضای مطلوب برای سوخت ویژه حمل و نقل و پتروشیمی تا سه ماه سوم سال نسبت به دوره مشابه پارسال به شدت افزایش یافته است.

 

نیپنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا