اخبار

تلاش محققان کشور برای تولید رزین مورد نیاز صنایع خودروسازی و دریایی

بسپار می نویسد، محققان پارک علم و فناوری پردیس با راه اندازی واحد تحقیق و توسعه جدید تولید رزین‌های تخصصی درصدد تولید رزین‌هایی برای سبک سازی خودروها و شناورهای تندرو هستند.
علی عمران پور از محققان این طرح در گفت‌وگو با ایسنا تولید رزین را از زمینه‌های تحقیقاتی این شرکت دانش بنیان دانست و گفت: رزین‌ها پلیمرهایی هستند که جرم مولکولی آنها کم بوده و معمولا قابلیت انحلال در حلال‌های شیمیایی را دارند.
وی با بیان اینکه این محصولات در صنایع مختلف کاربرد دارند، اظهار داشت: رزین‌ها در صنایع رنگ به عنوان پایه اولیه رنگ به کار برده می‌شوند ضمن آنکه در تولید کامپوزیت‌ها و فایبرگلاس نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.
عمران پور با اشاره به راه اندازی بخش تحقیق و توسعه رزین‌ها خاطر نشان کرد: با راه اندازی این بخش، تولید رزین‌های جدید و تخصصی را در دستور مطالعات خود قرار دادیم.
وی با بیان اینکه رزین‌های تخصصی برای تولید قطعات خودرو، ساخت قایق و شناورهای تندرو و پوشش‌های چوب به کار برده می‌شود، اضافه کرد: برای سبک سازی خودروها سعی می‌شود تا صندلی‌ها، کاسه‌های چراغ و انواع قطعات خودرو از کامپوزیت‌هایی با مقاومت بالاتر تولید شود که در این صورت نیاز به رزین‌های پایدار و با مقاومت بالا احساس می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا