اخبار

تنها ۴۶ صدم درصد از تولید ناخالص ملی به بودجه تحقیق و پژوهش اختصاص دارد

بسپار می نویسد، دبیر شورای عالی تحقیقات و فناوری با بیان اینکه همه کشورها در حال سرمایه‌گذاری در حوزه علم و فناوری و تحقیقات هستند، گفت: متأسفانه حدود ۱۰ سال است که برای تجهیزات آزمایشگاهی پولی تزریق نشده است.
به گزارش مهر، وحید احمدی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری تأکید کرد: حداقل ۴ درصد از (GDP) یا سهم تولید ناخالص ملی تا سال ۱۴۰۴ باید به بودجه تحقیق و پژوهش اختصاص داده شود اما متأسفانه در حال حاضر حدود ۴۶ صدم درصد از تولید ناخالص ملی به بودجه تحقیق و پژوهش اختصاص می یابد در حالی که ما باید این عدد را ظرف مدت ۱۰ سال به حداقل ۴ درصد برسانیم و این نیازمند یک حرکت واقعی و همه جانبه است.
احمدی با اشاره به اقداماتی که در حوزه پژوهش و فناوری صورت گرفته، افزود: تاکنون شاخصی برای تخصیص بودجه نداشتیم به همین منظور کارگروهی را تشکیل دادیم که استانداردها را در حوزه پژوهش و فناوری مشخص کند که در حال منتظر هستیم که معاونت برنامه‌ریزی آن را تأیید کند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه همه کشورها در حال سرمایه‌گذاری در حوزه علم و فناوری و تحقیقات هستند، گفت: متأسفانه حدود ۱۰ سال است که برای تجهیزات آزمایشگاهی پولی تزریق نشده، امیدواریم با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و حمایت مجلس شورای اسلامی با توجه اهدافی که در این طرح پیش‌بینی شده به یک عدد قابل قبول برسیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا