اخبار

توليد پلي استايرن از پلاستيك زيستي PLA

اختصاصی بسپار/گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، جايگزيني به صرفه و دوستدار محيط زيست براي پلي استايرن از پلاستيك زيستي پلي لاكتيك اسيد (PLA) توسط گروه تحقيقاتي VTT در يك مركز پژوهشي در كشور فنلاند ايجاد شد. پلي لاكتيك اسيد به عنوان يك پلاستيك زيستي با استفاده از مواد تجديدپذير با كمك لاكتيك اسيد ايجاد مي شوند. در اين روش پلاستيك هاي زيستي به فوم تبديل شده تا در مواردي كاربردي نظير ورق هاي عايق كاري مورد استفاده قرار گيرند. در واقع روش توليد آنها همانند فرآيند معمول توليد EPS مي باشد.حجم ساليانه‌ي توليد EPS، پنج الي شش ميليون تن مي باشد. معمولا اين مواد غير زيستي در محيط زيست رها شده و يا سوزانده مي شوند. سوزاندن اين مواد منجر به توليد آميزه هايي مي شود كه براي سلامتي مضر مي باشند.
چگالي و ميزان عايق بودن گرمايي اين مواد زيستي جديد مشابه با پلي استايرن معمول مورد استفاده مي شود. اين گروه تحقيقاتي اميدوار است كه هرچه زودتر بتواند اين توليد نوآرانه ي خود را از آزمايشگاه به كارخانه منتقل كرده و در مقياس هاي كلان توليد آن را آغاز كند. به همين دليل از شركت هايي كه توليدات مشابهي دارند درخواست همكاري داده است.
در واقع محصولات PLA مشابه با پلي استايرن در بازار موجود بوده ولي مشكل آن ها قيمت نسبتا بالاي آن مي باشد. به همين دليل اين شركت تحقيقاتي به دنبال روش توليدي است كه بتواند محصولاتي به صرفه را توليد نمايد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا