اخبار

تولید الیاف پلی استر از بطری های بازیافتی با مشارکت بنیاد برکت

بسپار می نویسد، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در تاسیس یک کارخانه تولید انواع الیاف پلی استر از بازیافت بطری های پلاستیکی، در استان مرکزی مشارکت می کند.

بنیاد برکت برای تاسیس این کارخانه ۲۲۰ میلیارد ریال مشارکت مالی می کند.

این کارخانه در شهرک صنعتی خمین تاسیس می شود و ظرفیت تولید سالانه هفت هزار و ۵۰۰ تن الیاف پلی استر را دارد.

ظرفیت تولید این کارخانه بر اساس پیش بینی ها تا پایان، سالیانه حدود ۶۰ درصد و ظرفیت اشتغال آن به بیش از ۱۲۰ نفر خواهد رسید.

با بازیافت بطری های پلاستیکی و تبدیل آن به الیاف پلی استر، علاوه بر بهبود وضعیت زیست محیطی منطقه، ظرفیت تامین نیازهای داخلی و صادرات این الیاف نیز ایجاد می شود.

تاکنون این بنیاد برای اجرای ۱۴۰ طرح اقتصادی در اقصی نقاط کشور، بیش از ۱۵ هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال مشارکت مالی کرده که بخشی از این طرح ها به مرحله بهره برداری رسیده و در مسیر تولید قرار دارد.

اجرای این طرح ها بیش از ۷۰۵ روستا در کشور را با جمعیتی بیش از ۵۹۰ هزار نفر پوشش می دهد و بیش از ۱۰۵ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می کند و بطور میانگین حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

از مجموع این طرح ها، تاکنون ۴۷ طرح با مشارکت این بنیاد در مناطق محروم استان های مختلف کشور به بهره برداری قطعی یا آزمایشی رسیده که منجر به ایجاد اشتغال برای چهار هزار و ۸۲۰ نفر شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا