اخبار

تولید داروهای تزریقی در ظروف جمع شونده

مدیر عامل کارخانه سرم سازی شیراز با بیان اینکه این کارخانه به زودی مجوزهای لازم برای تولید تجاری را دریافت می کند، گفت: راه اندازی تجاری شرکت سرم سازی شیراز سالانه افزون بر ۸۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی در اقلام وارداتی کشور را به دنبال دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد حسن موقعی با بیان اینکه بیش از ۸۰ نوع از انواع داروهای تزریقی در این شرکت قابل تولید است که بدلیل تنوع محصولات و قابلیت تولید داروهای محلول از حجم ۰.۲ سی سی تا ۳ هزار سی سی ، در منطقه خاورمیانه منحصر به فرد است افزود: در این کارخانه تخصصی، انواع فرآورده های محلول دارویی اعم از آمپول های تزریقی و قطره های تک دوز چشمی تولید می شود که برخی از محصولات مانند قطره های تک دوز چشمی برای نخستین بار است که در کشور تولید می شود.
وی اظهار داشت: با آغاز تولید تجاری کارخانه، با توجه به مجهز بودن به پشرفته ترین و مجهزترین دستگاه های روز دنیا، کشور در زمینه تولید قطره های تک دوز چشمی به خودکفایی می رسد و حدود ۵۰ درصد از نیاز کشور در زمینه داروهای تزریقی حجیم نیز می تواند پوشش داده شود.
موقعی با تاکید براینکه تولید داروهای تزریقی حجیم در بطری های جمع شونده از ویژگی های بارز تولیدات این شرکت هستند گفت: با استفاده از این بطری که مانند کیسه جمع می شود، دیگر نیازی نیست که پرستار برای تزریق بطری را با نیدل سوراخ کند که این مسئله مانع عفونت های بیمارستانی می شود.
وی با اشاره به اینکه شرکت سرم سازی شیراز توانایی تامین بخش عمده ای از نیازهای دارویی کشور را داراست، گفت: فرآورده های دارویی در این کارخانه بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا تولید می شود به گونه ای که بزرگ ترین شرکت تولید کننده سرم در دنیا پس از بازدید از این کارخانه، موافقت خود را برای ادامه کار سرم سازی شیراز تحت لیسانس اعلام کرده است.
دکتر موقعی مبلغ سرمایه گذاری شده در این کارخانه را ۵۸ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در صورت تسریع در موافقت اداره نظارت بر داروی کشور برای راه اندازی تجاری این کارخانه، بسیار از کمبودهای دارویی که در حال حاضر در کشور وجود دارد بر طرف می شود.
به گزارش مهر، توانایی تولید آب مقطر از ۵ تا ۱۰ سی سی و کیسه های از حدود ۵۰ تا ۳ هزار سی سی از جمله قابلیت های منحصر به فرد این کارخانه در کشور است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا