اخبار

تولید پتروشیمی مارون ۴ درصد افزایش یافت

بسپار می نویسد، برنامه ریزی های انجام شده برای افزایش تولید در مجتمع پتروشیمی مارون در ٩ ماه گذشته محقق شده و تولید این مجتمع پتروشیمی حدود ۴درصد افزایش یافت.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون در گفت و گو با خبرنگار شانا گفت: روند تولید در این مجتمع پتروشیمی مطلوب است و افزایش حجم تولید شرکت های پتروشیمی حاکی از سود مناسب سرمایه گذاران در این گروه تولیدی است.
رحیم شریف موسوی با بیان این که برنامه ریزی برای تولید در شرکت های پتروشیمی بر اساس ظرفیت است، گفت: آخرین گزارش ها حاکی از آن است که حجم تولید این شرکت ها روند صعودی دارد و پیش بینی می شود اغلب شرکت ها با وجود چالش تامین خوراک در سال جاری به اهداف تولیدی خود دست یابند.
وی ادامه داد: امیداست که پتروشیمی های گازی با تعین هرچه زودتر نرخ خوراک بتوانند برنامه ریزی های تولیدی خود را انجام دهند تا مسیر رشد و توسعه صنعت پتروشیمی در سال آینده نیز تداوم یابد.
موسوی با اشاره به این که میزان فروش محصولات در شرکت های پتروشیمی با توجه به طرح های در حال اجرا متفاوت است، اظهار کرد: این موضوع در باره سودآوری پروژه ها هم صدق می کند به طوری که پروژه های مختلف با توجه به زمان راه اندازی، سودهای خوبی را برای سهام دارانشان پیش بینی کرده اند.
مدیرعامل پتروشیمی مارون در ادامه شرایط کلی حاکم بر شرکت های پتروشیمی را مدنظر قرار داد و اظهارکرد: در اقتصاد ما شرکت های پتروشیمی از مزیت خوبی برخوردار هستند و در هر شرایطی، وضعیت سهامشان قابل دفاع است، چراکه زمینه های مثبت موجود در این شرکت ها بسیار بالاست .
موسوی با اشاره به وضعیت مناسب این شرکت ها به لحاظ توان تصریح کرد: در این شرایط صنعت پتروشیمی یکی از اولین گزینه ها در بازار سرمایه برای خرید سهام محسوب می شوند.
به گزارش شانا سالانه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی همچون اتیلن، اتیلن گلایکول، پلی پروپیلن و پلی اتیلن سنگین در پتروشیمی مارون تولید و بخش عمده ای از آن به بازارهای آسیایی و اروپایی صادر می شود.
برپایه این گزارش کشور چین بزرگترین واردکننده محصولات پتروشیمی مارون بوده و بزرگترین مشتری پلیمرها و ام.ای.جی این مجتمع تولیدی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا