اخبار

تولید افزایشی (Additive manufacturing) چیست؟ / بازار جدید میلیون دلاری برای پلیمر ها

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر طبق گزارش‌های اخیر منتشر شده توسط Wohlers Associates, Inc، نیاز به مواد خام برای تولیدات افزایشی یا AM (Additive Manufacturing) در سال 2018 رشد چشمگیری را نشان داده است.

 استفاده از فلزات در این فرایند تولیدی نسبت به سایر مواد بیشتر بوده است. استفاده از فلزات در فرآیند تولید افزایشی سالیانه تا 40 درصد طی 5 سال گذشته رشد داشته است. تولید افزایشی، فرایندهای مختلف چاپ سه بعدی بوده که در صنعت پلیمرها نیز جایگاه ویژه‌ای را یافته است. به طور مثال نیاز به پودرهای پلیمری برای استفاده در فرایند جوش (Fusion) در سال 2008 از 30 میلیون دلار به 430 میلیون دلار در سال 2018 رسیده است.

استفاده از فرایند تولید افزایشی در صنایع مختلف گزارش شده است. یکی از مهم ترین صنایع صنعت هوافضا شناخته می‌شود. شرکت‌هایی نظیر بوئینگ، ایرباس، Honeywell Aerospace و United Technologies Corp. از این فرایند در تولیدات خود استفاده می‌کنند. علاوه بر شرکت‌های هواپیما سازی، شرکت‌های خودروسازی نظیر  BMW نیز از این فرایند در تولیدات خود استفاده می‌کنند.

همواره نوآوری‌های زیادی در این صنعت در حال ایجاد شدن است. سرمایه گذاران بسیاری به این صنعت روی آورده اند. به طور کلی 135 تولیدکننده‌ی دستگاه‌های فرایند تولید افزایشی در دنیا گزارش شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا