اخبار

تولید و عرضه نانوافزودنی تقویت‌کننده بتن به بازار کشور

بسپار/ایران پلیمر به گفته مدیرعامل شرکت مهندسی سازه بتن خاورمیانه، این شرکت با تولید و عرضه نانوافزودنی بتن به تقویت بتن‌های تولیدی در کشور کمک شایانی کرده است.

علی معظمی مدیرعامل شرکت مهندسی سازه بتن خاورمیانه می‌گوید: «سالانه بیش از ۱۰۰ تن نانوافزودنی بتن تولید و به بازار عرضه می‌کنیم که این افزودنی‌ها موجب تقویت بتن‌های تولیدی در کشور می‌شود.»

وی می‌افزاید: «در این افزودنی موسوم به ADMIX C-۵۰۰۰ از نانوذرات سیلیس استفاده شده است که موجب افزایش استحکام و دوام بتن‌ها می‌شود.»

دکتر معظمی می‌گوید: «پس از ۷ سال تحقیق، با همکاری یک شرکت کانادایی موفق به ساخت این نانوافزودنی برای افزایش مقاومت فشاری بتن، آب بندی، محافظت و دوام بتن شدیم. این فناوری به صورت اختراعی نیز به ثبت رسیده است. افزودنی بتن ADMIX C-۵۰۰۰ براساس استانداردهای مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفته و عملکرد آن تایید شده است.»

این افزودنی در بتن با سازگاری بیشتر نسبت به مولکول‌های رایج ساختار نانو حفره‌ها و فضاهای خالی و ترک‌ها را پر نموده و باعث افزایش مقاومت فشاری و از نفوذ آب و یون کلر، سولفات‌ها و مواد شیمیایی مخرب جلوگیری و باعث کاهش نفوذ پذیری و افزایش دوام بتن و سازه های بتنی می‌شود.

این محصول نانو غیر سمی و غیر قابل اشتعال و ارگانیک و با محیط زیست سازگاری خوبی دارد. این محصول بی بو، سفید رنگ و با وزن مخصوص ۴/۰ گرم بر سانتیمتر مکعب، با یک تا دو درصد وزن سیمان به ترکیب اضافه می‌شود.

از این افزودنی نانو در پروژه‌های بتنی مخازن آب تونل‌ها، قطعات پیش ساخته بتنی، سازه‌های دریایی، استخرها ،اسکله‌ها و دیواره های برگشت، بتن غلتکی، کف بتنی پارکینگ‌ها ، پل‌ها، باندهای فرودگاه، راههای دسترسی، فونداسیون و پایه‌های بتنی می‌توان استفاده کرد.

به گفته دکتر معظمی این شرکت به دنبال صادرات این محصول بوده که امارات و عمان اولین مقاصد صادراتی این شرکت هستند.

 

پایگاه خبری فناوری نانو ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا