اخبار

تکنی مونت ایتالیا در آذربایجان مجتمع پلی پروپیلن می سازد

بسپار می نویسد، کارشناسان انرژی اعتقاد دارند که حضور گروه تکنی مونت، حضور شرکتهای ایتالیا را در کشورهای حوزه دریای خزر تقویت می کند.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه تخصصی پلاست مارت، سوکار پلیمرکه یکی از زیرمجموعه های شرکت نفت دولتی جمهوری آذربایجان (سوکار) به شمار می رود؛ قرارداد ساخت یک مجتمع تولید پلی پروپیلن در شهر سومقایت ( Sumgayit ) را به شرکت ایتالیایی تکنی مونت واگذار کرد.

عملیات ساخت و تجهیز این مجتمع قرار است با همکاری تکنی مونت و کینتیکس تکنولوژی که هر دو از شرکت های تابعه گروه مایره تکنی مونت محسوب می شوند؛ صورت گیرد. ارزش این قرارداد 350 میلیون یورو برآورد شده است.

این واحد پلی پروپیلن در پارک صنایع شیمیایی سومقایت احداث می شود و با استفاده از فناوری فرآیند Spheripol که توسط شرکت آلمانی لیوندل بازل توسعه یافته است؛ قادر به تولید سالانه 180 هزار تن محصولات پتروشیمی خواهد بود. خوراک پروپیلن این مجتمع که اولین در در نوع خود در سراسر جمهوری آذربایجان است؛ از واحدهای کراکر نفتا موجود در منطقه تامین می شود.
پیرو برتد فالگرو، مدیرعامل شرکت تکنی مونت، می گوید: واگذاری این طرح به گروه تکنی مونت، حاکی از قدرت بالای رقابت پذیری شرکت ما در بخش پلی الفین ها و سابقه تاریخی موفق در اجرای پروژه های EPC است.

وی همچنین افزود: سوکار یکی از بازیگران کلیدی صنعت هیدروکربن ها در سطح بین المللی است و ما مشتاقیم تا با این شرکت در زمینه توسعه صنایع پایین دستی جمهوری آذربایجان و راه اندازی نخستین مجتمع تولید پلی پروپیلن این کشور همکاری کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا