اخبار

ثبت‌نام در نمایشگاه و مسابقه صنعت چاپ سه‌بعدی آغاز شد

بسپار می نویسد، نمایشگاه صنعت چاپ سه‌بعدی و مسابقه انتخاب بهترین چاپگرهای سه بعدی ایران توسط ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی در اردیبهشت ماه 96 برگزار می‌شود.

در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی  در زمینه ساخت چاپگرهای سه بعدی در ایران صورت گرفته و این صنعت در حال رشد می‌تواند به زودی قابل رقابت با تولیدکنندگان خارجی باشد. در راستای نشان دادن پیشرفت‌ها و دستاوردهای فعالان این صنعت به جامعه و تشویق فعالان این رشته ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی نمایشگاه صنعت چاپ سه بعدی و مسابقه انتخاب بهترین چاپگرهای سه بعدی ایرانی را برگزار می‌کند.

این گردهمایی بزرگ علمی و صنعتی در سه بخش اصلی مسابقه انتخاب بهترین چاپگر سه‌بعدی ایرانی، نمایشگاه دستاوردهای صنعت چاپ سه‌بعدی و تکنولوژی‌های ساخت افزودنی و سخنرانی‌های علمی برگزار می شود که علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه و نمایشگاه با مراجعه به سایت www.3dshow.ir می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

همچنین روند اجرایی مسابقه به این شکل است که تیم‌ها یا شرکت‌های ایرانی تولیدکننده چاپگرهای سه بعدی می‌توانند دستگاه‌های خود را در سه بخش اف دی ام، دی ال پی و یا چاپگرهای بستر پودر ثبت کرده و با سایر رقبای ایرانی به رقابت بپردازند. اطلاعات دستگاه‌های رسیده تا اردیبهشت ماه 96 توسط هیات داوران بررسی شده و رقابت نهایی در زمان نمایشگاه چاپ سه‌بعدی (اردیبهشت 96) و در محل نمایشگاه انجام خواهد شد. در هر تکنولوژی سه چاپگر برتر ایرانی انتخاب شده و علاوه بر اعلام رسمی آن‌ها به عنوان بهترین‌های ایرانی (در سال 2017)  تسهیلاتی برای توسعه دستگاه‌ها از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت می‌کنند.

این رویداد مسابقه توسط ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی و با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز و ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا