اخبار

جزییات حمایت صندوق صنایع پیشرفته از واحدهای صادراتی اعلام شد

بسپار/ ایران پلیمر مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تخفیف نرخ سود تسهیلات اعطایی، اعطای تسهیلات جهت بازاریابی خارجی و شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی تا سقف یک میلیارد تومان و اعطای تسهیلات جهت تولید محصولات صادراتی تا سقف ۳۰ میلیارد تومان را از جمله خدمات این صندوق به شرکت‌های صادرکننده عنوان کرد.

محسن نادری منش با اشاره به چهار رویکرد صادراتی این صندوق اظهار کرد: صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در راستای اهداف دولت در زمینه حمایت از شرکت‌های صادر کننده محصولات به خارج از کشور از شرکت‌های صنایع پیشرفته‌ای که اقدام به صادرات کنند، حمایت می‌کند.

به گفته وی یکی از خدمات اعطایی به شرکت‌های صنایع پیشرفته در این زمینه تخفیف نرخ سود تسهیلات اعطایی حداکثر تا سقف پنج درصد و متناسب با میزان صادرات است. همچنین اعطای تسهیلات جهت بازاریابی خارجی و شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی تا سقف یک میلیارد تومان با نرخ ۱۲ درصد نیز از جمله حمایت‌هایی است که این صندوق به شرکت‌های صنایع پیشرفته ارائه می‌کند.

مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته (صحا) همچنین اظهار کرد: اعطای تسهیلات جهت حضور مدیران و کارشناسان فنی واحدهای فناور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و رویدادهای علمی در قالب تورهای صنعتی و تجاری برای جذب دانش فنی، سرمایه گذاری خارجی، سرمایه گذاری مشترک، توسعه بازارهای صادراتی بنگاه‌ها و … دیگر خدمت  صحا به شرکت‌های صنایع پیشرفته است.

نادری منش اعطای تسهیلات جهت تولید محصولات صادراتی تا سقف ۳۰ میلیارد تومان و به صورت خارج از نوبت بررسی را از دیگر خدمت این صندوق اعلام کرد.

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا