اخبار

جشنواره و نمایشگاه نانو در نیمه مهرماه آغاز به کار می کند

بسپار می نویسد, دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو از ۱۴ مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار خواهد کرد.

دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو از سوی ستاد توسعه فناوری نانو از ۱۴ تا ۱۷ مهرماه جاری در سالن خلیج‌فارس نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود.

دراین جشنواره نهادهای ترویجی شامل باشگاه دانش‌آموزی، فروشگاه کتاب تخصصی، انجمن‌های دانشگاهی و شرکت‌های آموزشی، مراکزعلمی شامل آزمایشگاه، دانشگاه و پژوهشگاه، پارک‌های علم و فناوری و مرکز رشد و شرکت‌های صنعتی حضور خواهند داشت.

شرکت‌های صنعتی در ۱۲ بخش (Pavilion) سازندگان تجهیزات، خودرو، آب و محیط زیست، بهداشت و سلامت، ساختمان، کشاورزی و بسته‌بندی، نانومواد، نساجی، نفت و صنایع وابسته، بازرگانی، شرکت‌های مشاوره‌ای – خدماتی و کارگزاران خدمات فناوری و بخش بین‌الملل آخرین دستاوردهای خود را در حوزه نانو فناوری عرضه خواهند کرد.

همزمان با برگزاری جشنواره، علاوه بر برگزاری کارگاه‌های تخصصی، طی مراسمی از برترین‌ محصولات دارای تاییدیه فناوری نانو تقدیر خواهد شد.

شناخت پتانسیل‌های تحقیقاتی و صنعتی، تقویت همکاری بین صنعت و دانشگاه، نفوذ فناوری‌های توسعه یافته نانو در صنایع موجود، زمینه‌سازی برای حضور شرکت‌های نانو در بازارهای بین‌المللی، ارتقای دانش عمومی در حوزه فناوری نانو و تقدیر از برترین محصولات فناوری نانو از جمله اهداف این نمایشگاه تعیین شده است.

در نهمین دوره جشنواره فناوری نانو، ۱۰۹ شرکت‌ شامل ۷۲ شرکت تولیدکننده محصولات و تجهیزات، ۱۷ مرکز دانشگاهی، پژوهشی، پارک علم و فناوری و مرکز رشد،‌ ۹ مرکز آزمایشگاهی، ۶ نهاد ترویجی و ۱۲ شرکت خارجی شامل ۵ شرکت تایوانی، ۶ شرکت کره‌ای و یک شرکت از روسیه حضور داشتند.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا