اخبار

جعفری نصر، عضو هیات علمی پژوهشگاه صنعت نفت به درجه استاد تمامی رسید

بسپار می نویسد، دکتر محمد رضا جعفری نصر، عضو هیات علمی پژوهشگاه صنعت نفت به درجه استاد تمامی نائل شد.
به گزارش ایسنا با موافقت هیات ممیزه موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت نفت، دکتر محمدرضا جعفری نصر به عنوان نخستین عضو هیات علمی پژوهشگاه صنعت نفت به مرتبه استادی نائل شد.
دکتر محمدرضا جعفری نصر، دانش آموخته دکتری رشته مهندسی شیمی(حرارت و انرژی) از دانشگاه یومسیت منچستر انگلیس در سال 1377 است. وی دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را نیز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و در رشته مهندسی شیمی و پتروشیمی گذرانده است.
دکتر جعفری نصر در سال 1366 با ورود به صنعت نفت در پژوهشگاه مشغول به کار شد و در سال 1381 به سمت مدیر پژوهش و فناوری صنایع پتروشیمی ایران منصوب شد.
وی پس از پایان ماموریت در پتروشیمی به پژوهشگاه بازگشت و در سمت مشاور رییس پژوهشگاه و عضو هیات رییسه به کار خود ادامه داد؛ این عضو هیات علمی پژوهشگاه دارای بیش از 120 مقاله، سه عنوان کتاب و شش ثبت اختراع داخلی و بین المللی است.
دکتر جعفری نصر، هم اکنون سردبیر مجله انگلیسی پژوهش نفت و رییس کمیته راهبری دانشجویان دکتری پژوهشی و رییس شورای عالی کربن پژوهشگاه است.
با موافقت هیات ممیزه موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت نفت، دکتر حمید رضا بزرگ زاده و علی مهاجری از پردیس پایین دستی و دکتر عباس شهرآبادی از پردیس بالادستی پژوهشگاه نیز به مرتبه دانشیار پژوهشی ارتقاء یافتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا