اخبار

جمع آوری درب بطری‌های پلاستیکی و کمک در راستای حذف آسیب های اجتماعی

بسپار می نویسد، موسس شبکه همیاری از طرح جمع آوری درب بطری های پلاستیک با همکاری موسسه دوستدار محیط زیست “زامیاران” و سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اواخر شهریورماه خبر داده است.
امیرحسین قاسمی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا، ضمن اشاره به آنکه طرح جمع آوری درب بطری در راستای تحقق اهداف انسان دوستانه و نوع دوستی در حال حاضر طرحی جهانی است، گفت: در این طرح درب‌های بطری جمع آوری، فروخته شده و مبالغ حاصل از فروش آنها در اقدامات خیرخواهانه هزینه می‌شوند.

وی در ادامه ضمن اشاره به آنکه این طرح نخستین بار در ایران در یکی از شهرستان ها اجرا و درحال حاضر بسیاری خیریه‌ها و NGOها به سمت آن گرایش یافته‌اند، افزوده است: تفاوت جمع آوری و اجرای این طرح در شبکه همیاری با سایر موسسات در آن است که مبالغ جمع آوری شده حاصل از فروش آنها در زمینه آسیب‌های اجتماعی هزینه خواهند شد.

آقای قاسمی درخصوص محورهای هزینه کرد این مبالغ تصریح کرد: این مبالغ به طور مشخص‌تر در راستای کمک به افراد کارتن خواب، کودکان کار، مبتلایان به ایدز، اعتیاد و زنان آسیب دیده هزینه خواهد شد.

موسس شبکه همیاری با اشاره به آنکه در حال حاضر جامعه به سمت مصرف گرایی پیش رفته و درچنین شرایطی زباله‌هایی چون درب باطری به مقدار زیادی تولید می‌شود عنوان کرد: با اجرای طرح‌های این چنینی می‌توان یک تهدید محیط زیستی را تبدیل به یک فرصت اجتماعی کرد.

وی همچنین از جمع آوری ٧٠ هزار درب بطری تا این لحظه و پیش از آغاز رسمی طرح توسط اعضای شبکه یاری و موسسه زامیاران خبر داد و گفت:این طرح به طور رسمی از اواخر شهریورماه در ایستگاه‌های مترو، خیریه‌ها، NGOها و برخی مدارس آغاز خواهد شد.

قاسمی در پایان با تاکید بر هدف اجرای این طرح که گسترش فرهنگ نوع دوستی و انسان دوستی و خفاظت از محیط زیست است اظهار کرد: در این طرح مسائلی چون بازیافت، تفکیک زباله‌های خشک و تر، اصلاح سبک زندگی مصرف گرا و غیره با جدیت دنبال خواهند شد چرا که “فرهنگ سازی” مهم ترین هدف اجرای آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا