اخبار

جمهوری آذربایجان از سال آینده میلادی PP و PE سنگین تولید می کند

بسپار می نویسد، شرکت سوکارآذربایجان تولید پلی پروپیلن و پلی اتیلن سنگین با ظرفیت ۵۷۰ هزار تن را از سال آینده میلادی آغاز می کند.


انتظار می رود مجتمع پتروشیمی شرکت سوکار پلیمر جمهوری آذربایجان که نخستین همکاری بخش خصوصی و دولتی در بخش نفت، گاز و پتروشیمی این کشور به شمار می رود؛ از سال ۲۰۱۸ میلادی عملیاتی شود.
این شرکت مالک پروژه ای شامل ساخت واحد های های تولید پلی پروپیلن و پلی اتیلن سنگین در جمهوری آذربایجان است. احداث مجتمع های یادشده که کاملا مطابق جدول زمانی تعیین شده پیش می رود؛ در حال حاضر در جریان است.
کارشناسان در مجموع هزینه ای معادل ۷۵۰ میلیون دلار برای این طرح توسعه ای عظیم برآورد کرده اند. پروژه یادشده قرار است در پارک صنایع شیمیایی سومقایت (Sumgayit) جمهوری آذربایجان به بهره برداری برسد.
این مجموعه در مرحله اول راه اندازی از ظرفیت تولیدی معادل ۱۲۰ هزار تن پلی اتیلن و ۱۸۰ هزار تن پلی پروپیلن برخوردار است. پیش بینی می شود ظرفیت کل این طرح تا سال ۲۰۲۱ میلادی به ۵۷۰ هزار تن برسد.
سوکار پلیمر در ۱۶ ژوئیه سال ۲۰۱۳ میلادی و با هدف تقویت و توسعه صنایع شیمیایی این کشور شکل گرفت. محصولات این شرکت در حوزه های متنوعی شامل تولید لوله های گاز فشار قوی، آب و فاضلاب، بسته بندی، نساجی، قطعات اتومببیل، صنایع الکترونیک و و پزشکی کاربرد خواهد داشت.
قرار است ۳۰ درصد از تولیدات سوکار پلیمر به تامین نیاز بازار داخلی اختصاص یابد و ۷۰ درصد باقیمانده به ترکیه، بازار اروپا و کشورهای مستقل همسود (CIS) صادر شود. سوکار پلیمر یکی از زیرمجموعه های شرکت نفت دولتی جمهوری آذربایجان (سوکار) به شمار می رود.

 منبع:نیپنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا