اخبار

جهش تولید پلی اتیلن سنگین در پتروشیمی مهر

بسپار/ایران پلیمر  رکورد بیشترین تولید محصولات پلی اتیلن سنگین با تناژ ۱۹۰هزار تن در شش ماه گذشته در مقایسه با مقادیر تولیدی از ابتدا بهربرداری مجتمع تا کنون به ثبت رسید .

با اهتمام و تلاش مدیریت و کارکنان خدوم شرکت پتروشیمی مهر در سال جهش تولید، رکورد جدید تولید محصول پلی اتیلن سنگین در این مجتمع تولیدی رقم خورد، کسب این موفقیت که با تلاش بی وقفه متخصصین پتروشیمی مهر در روزهایی که تحریم ناجوانمردانه بر اقتصاد کشور سایه افکنده حاصل شده است، به عنوان برگ زرینی دیگر در تاریخ صنعت پتروشیمی ایران ثبت شد و این مهم به شایستگی از سوی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی مورد تقدیر ویژه قرار گرفت.

شرکت پتروشیمی مهر با هدف تولید محصول پلی اتیلن سنگین در سال ۱۳۸۴ با سرمایه‌گذاری مشترک پتروشیمی بین‌الملل ایران و شرکت‌ اتحاد سرمایه‌گذاری پتروشیمی سنگاپور و با چشم‌انداز «سرآمد در تولید پایدار پلی اتیلن سنگین در ایران» تاسیس و در سال ۱۳۸۸ در منطقه اقتصادی عسلویه با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن محصول پلی اتیلن سنگین به بهره‌برداری رسید.

با تلاش کارکنان پتروشیمی مهر رکورد بیشترین میزان تولید محصول پلی اتیلن سنگین با تناژ ۱۹۰ هزار تن در شش ماهه اول سال جاری در مقایسه با مقادیر تولیدی از ابتدای بهره برداری مجتمع تاکنون به ثبت رسیده است. ( بالاترین رکورد تولید شش ماهه مربوط به سال ۱۳۹۶ با تناژ ۱۶۱ هزار تن است).

همچنین در شش ماهه گذشته پتروشیمی مهر به رکورد پایین ترین ضریب مصرف اتیلن(۱.۰۲۲) از زمان بهره برداری مجتمع تاکنون دست یافته است که این امر منجر به تولید کمترین تناژ محصول جانبی ( بر اساس لیسانس پتروشیمی مهر مصرف خوراک برابر تولید یک تن پلی‌اتیلن از ۱.۰۲۵ تن اتیلن طراحی شده) طی سال های اخیر شده است.

نیپنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا