اخبار

جهش چشمگیر بلاروس در واردات پلی اتیلن

بسپار می نویسد، واردات پلی اتیلن بلاروس با جهش ۳۱.۶ درصدی روندی صعودی را در سال۲۰۱۶ تجربه کرد.

 گزارش ها نشان می دهد مجموع واردات پلی اتیلن بلاروس در۱۱ ماه سال گذشته میلادی با رشدی ۳۱.۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵، به ۱۱۸ هزار و ۱۰۰ تن رسیده است وآمارها نشان می دهد که پلی اتیلن سبک خطی و پلی اتیلن سبک بیشترین سهم واردات را در میان دیگر گریدها به خود اختصاص دادند.
بر اساس داده های منتشرشده توسط اداره ملی آمار این کشور، واردات پلی اتیلن بلاروس در ماه نوامبر ۲۰۱۶ از رقم ده هزار و ۸۰۰ تن در ماه اکتبر همین سال به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن افزایش یافت.
گزارش ها همچنین از افزایش خرید پلی اتیلن سنگین (HDPE) شرکت های داخلی از عرضه کنندگان خارجی خبر می دهد. 
بر اساس این گزارش ، مجموع پلی اتیلن وارداتی بلاروس در بازه ماه های ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۶ به ۱۱۸ هزار و ۱۰۰ تن رسید که رشد قابل ملاحظه ای را نسبت به رقم ۸۹ هزار و ۸۰۰ تن در سال ۲۰۱۵ میلادی نشان می دهد. حجم محموله های وارداتی پلی اتیلن سبک خطی و پلی اتیلن سبک به ترتیب رشد ۳۶.۲ و ۶۶ درصدی را تجربه کردند.
 
این گزارش می افزاید: بسیاری از شرکت های این کشور به دلیل کمبود عرضه ازسوی تولیدکنندگان داخلی به خرید پلی اتیلن از آذربایجان و دیگر بازارهای اروپایی روی آورده اند. حجم کل واردات پلی اتیلن سبک بلاروس ظرف ۱۱ ماه اول پارسال به ۲۴ هزار و ۷۰۰ تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۴ هزار و ۸۰۰ تن بود.
حجم واردات پلی اتیلن سبک خطی و پلی اتیلن سنگین این کشور نیز در این مدت افزایش قابل ملاحظه ای داشتند. مسائلی نظیر کمبود عرضه از سوی تولیدکنندگان داخلی که به ویژه در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ با مشکلات عمده ای در بخش تولید مواجه بودند؛ از دلایل عمده افزایش واردات پلی اتیلن بلاروس در سال گذشته میلادی محسوب می شود. 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا