اخبار

جوایز صادراتی به صفر می رسد!

مدیرکل دفتر امور بنگاه های سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه تقویت بنگاه های صادراتی از سال آینده با حمایت های غیرمستقیم در دستور کار قرار دارد ، گفت : ۹۰ درصد بنگاه های صادراتی تولید کننده هستند.
بسپار به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) می نویسد، به زودی حمایت از صادرات به صورت مستقیم که همان پرداخت جوایز صادراتی است ، جای خود را به حمایت های غیر مستقیم می دهد و در آینده ای نزدیک شاهد صفر شدن جوایز صادراتی خواهیم بود.
وی ادامه داد: با صفر شدن جوایز صادراتی از بنگاه های صادراتی حمایت های دیگری نظیر کمک به حضور در نمایشگاه های خارجی و یا حضور در هیات های تجاری انجام می شود.
توانا در ادامه به حوزه های دریافت کننده جوایز صادراتی نیز اشاره کرد و گفت: بخش صنعت بیشترین جایزه صادراتی و بخش معدن کمترین جایزه را تاکنون دریافت کرده اند.
وی در ادامه از تشکل‌ها به عنوان حلقه واسط بین بنگاه‌ها و دولت نام برد و مسئولیت اصلی آنها را پیگیری مسائل، مشکلات و درخواست های بنگاه‌ها دانست .
توانا افزود: ماموریت تشکل ها و اتحادیه‌ها آموزش، تحلیل‌های کار‌شناسی، مشاوره‌ای، حقوقی، بازاریابی، برندسازی وغیره است.
وی همچنین از برگزاری جشنواره و مسابقه طراحی و بسته بندی با رویکرد صادرات در هفتم اسفند ۹۰ خبر داد و گفت: این جشنواره با همکاری کانون انجمن های صنایع غذایی ایران و با هدف شناسایی توانایی های بالقوه و بالفعل کشور در زمینه تولید و طراحی بسته بندی در دو بخش نمونه های موجود در بازار و طرح ها و ایده ها برگزار می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا