اخبار

خاکستر مردگان به الماس تبدیل می شود

بسپار می نویسد، هر انسانی پس از زندگی خود، با توجه به عوامل طبیعی و حوادث مختلف جان خود را از دست خواهد داد، در این میان بازماندگان فرد تمام سعی خود را می کنند تا یاد عزیز از دست رفته را همواره زنده نگه دارند.
به گزارش گفتار نیوز سوزاندن جسد در کنار به خاک سپردن آن یکی از کارهای رایج در بسیاری از کشورهای جهان است، به عنوان مثال رسم است که در کشور هند پس از سوزاندن جنازه مردگان آن را در رود گنگ می ریزند و یا در ظرفی، خاکستر باقی مانده را نگهداری می کنند.
در این میان یک شرکت سوئیسی راه متفاوتی را در پیش گرفته است و خاکستر باقی مانده از مردگان را تبدیل به یک الماس تزیینی برای بازماندگان می کند. در واقع کمپانی Algordanza با تحت دما و فشار قرار دادن خاکستر باقی مانده از جنازه ی موتوفی، این خاکستر را تبدیل به الماس های درخشان و مصنوعی می کند، که معمولا می توان از آن به عنوان جواهر تزیینی استفاده کرد و در عین حال یاد عزیز از دسته رفته را زنده نگاه داشت!
در آغاز کار، این کمپانی با استفاده از متدهای شیمیایی و استخراج کربن موجود در خاکستر، کربن را حرارت داده و گرافیت تبدیل می کند، گرافیت به دست آمده از کربن نیز خود در معرض دمایی معادل 2700 درجه فارنهایت قرار می گیرد و همچنین فشاری برایر 870 هزار پوند بر اینچ مربع به آن وارد می شودتا در نهایت و طی پروسه ای خاص به الماس تبدیل گردد، رنگ این الماس ها معمولا بین سفید تا آبی کبود است که بر اساس میزان بور موجود در خاکستر موتوفی متغیر می باشد، قیمت این الماس ها از 4529 فرانک سوئیس آغاز می شود که هزینه ی خدمات و سرویس های اضافی نیز به آن افزوده می شود، بدن انسان دارای 18 درصد کربن است که از این مقدار تنها دو درصد آن پس از سوزانده شدن در خاکستر باقی خواهد ماند و در واقع این همان کربنی است که این شرکت سوئیسی از آن در ساخت الماس استفاده می‌کند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا