اخبار

بریتیش پترولیوم فعالیت خود در صنعت شیمیایی و پتروشیمی را به میلیاردر اینئوس می فروشد

بسپار/ ایران پلیمر   بی‌پی اعلام کرد که کسب و کار بین‌المللی خود در حوزه شیمیایی و پتروشیمی را به جیم رتکلیف میلیاردر، مالک شرکت اینئوس می‌فروشد.
برایان گیلواری، مدیر مالی بی‌پی در این باره گفت: در پی اعلام تصمیم بی‌پی برای فروش واحد شیمیایی و پتروشیمی خود، ما هدف ۱۵ میلیارد دلاری خود برای واگذاری را یک سال جلوتر از برنامه پیش‌بینی شده محقق کرده‌ایم و این نشان‌دهنده دامنه و کیفیت گزینه‌های در دسترس ماست.
این گام غافلگیرانه بی‌پی به معنای آن است که این شرکت جلوتر از فرارسیدن زمان هدف فروش ۱۵ میلیارد دلار از دارایی‌ها خود حرکت کرده است، این در حالی است که برنارد لونی، میرعامل بی‌پی این شرکت را برای تغییر به سمت انرژی‌های کم کربن آماده می‌کند.
لونی اذعان کرد که فروش واحد شیمیایی و پتروشیمی بی‌پی با ۱۷۰۰ نیروی شاغل و تولید۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصول پتروشیمی در سال ۲۰۱۹ میلادی، جای بسی تعجب خواهد داشت.
وی در بیانیه‌ای اعلام کرد که از دیدگاه راهبردی، همپوشانی با دیگر بخش‌های بی‌پی محدود است و رشد بخش پتروشیمی سرمایه زیادی از ما می‌گیرد. توافق با اینئوس یک گام آگاهانه دیگر در مسیر ساختن شرکتی (بی‌پی) است که از طریق انتقال انرژی به رقابت و موفقیت بپردازد.
این تجارت شامل سهام بی‌پی در مجتمع‌های پتروشیمی واقع در ایالات متحده آمریکا، ترینیداد و توباگو، انگلیس، بلژیک، چین، مالزی و اندونزی می‌شود، مجتمع‌های پتروشیمی متصل به پالایشگاه‌های نفت بی‌پی در گلزنکیرشن و مولهایم شامل این توافق نخواهد بود.

خبرگزاری نفت ما

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا