اخبار

خرید تضمینی و خرید اول محصولات شرکت های دانش بنیان صنعت نفت در دستور کار صندوق نوآوری و شکوفایی

بسپار/ ایران پلیمر  دکتر علی وحدت در اختتامیه گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت نفت به بیان اینکه شرایط فعلی کشور با توجه به شکل گیری اکوسیستم نوآوری در کشور نسبت به قبل قابل مقایسه نیست، افزود: جو کشور در حوزه علم و فناوری تغییر کرده و به سمت استفاده از فناوری و تبدیل علم به ثروت در حال تغییر  است.

وی با ابراز خرسندی نسبت به ایجاد زیرساخت های مربوط به این تحول در کشور ادامه داد: صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از ابزارهای حمایت مالی در اکوسیستم نوآوری شرکت های دانش بنیان است، تاکنون شرکت‌های دانش بنیان بسیاری از این ابزارها استفاده کرده‌اند و شرکت‌های دانش بنیان صنعت نفت نیز می‌توانند از این ابزارهای مالی بهره مند شوند.

وحدت با اشاره به صدور مجوز راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، خاطرنشان کرد : صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت که در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد، می‌تواند نقش واسط را در حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه صنعت نفت ایفا کند.

رییس هیات عامل صندوق نواوری و شکوفایی با اشاره به حمایت های این صندوق از شرکت های دانش بنیان  یادآور شد: شرکت های دانش بنیان صنعت نفت می‌توانند ضمانت نامه کیفی،تعهد بانکی برای کار فرما، سرمایه در گردش کار، لیزینگ که جزو ابزارهای مالی صندوق نوآوری و شکوفایی هستند را دریافت کنند.

وی همچنین تاکید کرد: خرید تضمینی و خرید اول محصولات شرکت های دانش بنیان صنعت نفت نیز که از سوی وزارت نفت اعلام شد، از سوی این صندوق پیگیری خواهد شد  و در صورت قرار گرفتن یک مکانیزم مالی در کنار آن این امر قابلیت اجرایی پیدا می‌کند.

 

 

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا