اخبار

خط لوله اتیلن غرب مشکل بیکاری را در حوزه زاگرس حل می کند

بسپار به نقل از شانا می نویسد، در صورت ایجاد زیرساختهای لازم برای تکمیل فعالیت پروژه های پتروشیمی می توان مشکل بیکاری و نبود اشتغال در حوزه زاگرس را حل کرد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در دیدار با زاهدی – استاندار کردستان با یادآوری این که مبتکر احداث خط لوله غرب، مهندس زنگنه بوده است ،گفت: این خط لوله با بودجه دولتی و با هدف ایجاد اشتغال در مناطق محروم احداث شده و هم اکنون مراحل پایانی ساخت را سپری می کند.

عباس شعری مقدم با اشاره به این که هدف از اجرای خط لوله اتیلن غرب گسترش صنعت پتروشیمی، ایجاد اشتغال و ایجاد ارزش افزوده در غرب و شمال غرب کشور است ، گفت: ساخت این پروژه هم اکنون با محدودیتهایی مانند معارضان ملکی روبروست که برای حل آن نیاز به مساعدت مسئولان استان کردستان داریم.

وی با اشاره به راه اندازی پتروشیمی کردستان در نیمه نخست سال ٩۴ با ظرفیت ٣٠٠ هزار تن، گفت: با توجه به این که موارد مصرف محصول نهایی این پتروشیمی (پلی اتیلن سبک) در این منطقه وجود ندارد، نیاز است که از هم اکنون با برگزاری سمینار و همایشهای مختلف مزایای سرمایه گذاری در بخشهای پایین دستی برای مردم و سرمایه گذاران این استان معرفی و تشریح شود.

وی با تاکید برحمایت همه جانبه از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در صنعت پتروشیمی، گفت: نبود ثبات مدیریتی و تغییر مکرر قوانین و مقررات کشور و وجود تنگ نظری ها در زمینه رونق بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی باعث شده که جذابیت سرمایه گذاری در این بخش کاهش یابد.

وی با تاکید بر استفاده از نیروهای بومی در طرحهای پتروشیمی استان کردستان، گفت: شاهد آن هستیم که این موضوع در این طرحها تحقق یافته، به طوری که ۶٧ درصد از ١٣۵٧ نفر از شاغلان پتروشیمی کردستان نیروهای بومی هستند.

بر پایه این گزارش، در این دیدار ، زاهدی – استاندار کردستان با اعلام آمادگی برای کمک به تسریع ساخت دو پروژه پتروشیمی در این استان تاکید کرد: هم اکنون هدف اصلی ما تشویق وترغیب سرمایه گذاران برای توسعه این استان است.

زاهدی افزود: در جلسه ای که به تازگی در هیات دولت با حضور مهندس زنگنه – وزیر نفت داشتیم ایشان اعلام کردند که در صورت ایجاد زیرساختهای لازم می توان مشکل بیکاری و نبود اشتغال در حوزه زاگرس را با استفاده از توسعه صنعت پتروشیمی حل کرد.

استاندار کردستان با اشاره به تاثیر همکاری بانکهای داخلی در حوزه تامین منابع مالی در حوزه پتروشیمی، گفت: هم اکنون برای جذب سرمایه گذاری در این استان برگزاری همایش و سمینارهای مختلف در محور کار استانداری قرار گرفته است.

زاهدی تاکید کرد: بزودی در جلسه ای با حضور مسئولان استانی مشکلات و موانع پیش روی احداث خط لوله اتیلن غرب بررسی خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا