اخبار

خط تولید شبه خودرویی دستگاه تزریق پلاستیک ایزومی/ هر ۲۰ دقیقه یک دستگاه

بسپار/ ایران پلیمر فرایند تولید و مونتاژ دستگاه تزریق پلاستیک، فرایندی سیستماتیک و دارای اجزای فراوان و روندهای پیچیده است که شدیداً به نیروی کار ورزیده و با تجربه نیاز دارد.

در سال ۲۰۱۸ میلادی شرکت ایزومی با هدف افزایش کیفیت و بالا بردن نرخ تولید محصولات خود مدلی برگرفته از فلسفه تولید ناب ارائه کرد که پیاده سازی آن مستلزم اصلاح سیستم لجستیکی، بهره گیری از خط مونتاژ و تصحیح مدیریت فرایند از زمان خرید مواد اولیه تا تحویل محصول نهایی بود. در همین راستا امروز دستگاه های تزریق پلاستیک ایزومی با نیروی گیره ۶۰ تا ۴۸۰ تن ایزومی با استفاده از خط تولید و مونتاژ و ساخته می شوند. نرخ تولید در این روش بسیار بالا است و حدوداً در هر ۲۰ دقیقه یک دستگاه به طور کامل ساخته می شود، علاوه بر این کیفیت محصول تولیدی بهبود یافته و نرخ خرابی به طرز چشمگیری کاهش داشته است.

ایزومی برای دستیابی به جریان مداوم تولید ناب، خط تولید گیره، خط مونتاژ تابلو برق، خط تولید واحد تزریق و خط مونتاژ نهایی دستگاه های تزریق پلاستیک را راه اندازی کرده و از این طریق و تنها با اندکی تغییرات در تعداد نیروی انسانی و تجهیزات، ظرفیت تولید خود را بیش از ۶۰% ارتقا داده است و انتظار می رود این روند افزایش ظرفیت هر سال به میزان ۶۰% نسبت به سال قبل ادامه یابد.

شرکت نکوبهینه ماشین NBM نماینده انحصاری  ایزومی در ایران است. 

 

گفته می شود تنها شرکت های ایزومی و هایتین (به نمایندگی ارس در کشور) در چین این فناوری ساخت را دارا هستند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا